Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Slovenci zelo len narod

Default avatar

Alotta Fagina

Ne nasedajte vsaki šupčini, ki daje take izjave. Je služba, delo in so še druge stvari v življenju.
Slovenci so zelo len narod, ker jih čedalje manj naseda za 1000 EUR na mesec nategunskim delodajalcem in "meneđerom".... ja počasi vse več ljudi srečuje pamet in se zaveda da služba ni vse v življenju.
Zato pa hodijo v južne kraje po poceni delovno silo in iščejo sužnje za drobiž, da bodo lahko delali dobičke.
Default avatar

Sarrinna

ontamnekje je napisal/a:
Zakaj smo Slovenci eden najbolj lenih narodov? Ne da se, ne moremo, to ni moje delo...tipične besede zaposlenega. Nizka produktvinost in predrago delo. Multinacionalke zapuščajo Slovenijo, dražva ima mogoče delno odgovornost večino pa bi morali nositi mi sami.

Kaj lahko naredimo da bo več pozitve? Podjetništva? iskanje rešitev kot pa se ustavljati pri problemih.
To kar ti pises sploh ne drzi. Slovenci spadamo pod delavni narod.
Ne da se, ne moremo, to ni moje delo...danes delodajalci izkoriscajo delavca za vse, tudi ce ni njegovo delo. Zakaj bi delal ne svoje delo, ce ni za tisto placan in nekdo, ki je placan za tisto delo lahko dobi 100€.
Delavca naj se posteno placa za delo.
Default avatar

mostovi in ceste in stavbe

vse po tej majhni slo so zgradile roke od ljudi iz republik nekdanje YU, je treba biti iskren, garajo na minus dvajset, na plus štirideset, so pridni

ontamnekje je napisal/a:
Zakaj smo Slovenci eden najbolj lenih narodov? Ne da se, ne moremo, to ni moje delo...tipične besede zaposlenega. Nizka produktvinost in predrago delo. Multinacionalke zapuščajo Slovenijo, dražva ima mogoče delno odgovornost večino pa bi morali nositi mi sami.

Kaj lahko naredimo da bo več pozitve? Podjetništva? iskanje rešitev kot pa se ustavljati pri problemih.
Default avatar

Avgustt

doma dela dost , janez pa raje pusti vse in gre služit v tujino

ontamnekje je napisal/a:

Default avatar

ticnotttako

Res je

Kriza je in ni denarja... je napisal/a:
modrival je napisal/a:
Najprej avtor se prepričaj kar govoriš, kjer se dela je delovnost in prodtuktivnost večja kot v kakterikoli evropski državi, to je bilo že nekajkrat dokazano pohlepnežem.

Drugo kar ti navajaš je neizvedljivo, Slovenija je enostavno premajhna, da bi se šla česarkoli v širši razvoj, nima se kaj razvijat v tako majhni državi v današnjem času. Podjetništvo koliko ga nastane ga propade, ker je enostavno neka naravna meja glede na našo velikost. Tudi če bi se vse vrnilo kar se je pokradlo, bi to zadoščalo le za kratek čas in ne bi bil možen širši razvoj.

Bi pa se v tako majhni državi lahko vsaj javni sektor realno zmanjšlao na tretjino obstoječega, uvedlo strogo zatiranje gospodarskega kriminala in bi vsaj ti, ki imajodelo lahko bili dostojno plačani. Ampaak to se ne bo zgodilo, ravno zato ker smo spet majhni in je že polovica Slovencev v povezavi in v navezi s kom in v kaki mreži, pa magari v malenkostih.

Odkar smo del več sto milijonskega prostega trga EU, je blebetanje o majhni Sloveniji samo izgovor ali neumnost. Če bi bila samo velikost ozemlja države in prebivalstva pogoj za uspeh, bi morale biti države, kot so Luxembourg, Monaco, Švica, Nizozemska, Belgija večno nerazvite vukojebine.
Default avatar

ajdontnou

ontamnekje je napisal/a:

Default avatar

Pussy Galore

Slovence je počasi srečala pamet in niso več pripravljeni delat cele dneve, ker v življenju so še druge stvari. Nekaterim to ne gre v račun in potem bi jim radi nabijali neke neumnosti o lenem narodu. Saj ni problem delajte cele dneve, ločujte se, naj vas partnerji in zakonci dajo na čevelj, si poiscejo ljubice, crkujte od dela itd.tega vam nihče ne preprečuje.
Default avatar

dostmam100

DAJTE ŽE MIR.
Default avatar

Predvsem podkupljivi

ontamnekje je napisal/a:

Default avatar

cudna debata

ne vem nic
ontamnekje je napisal/a:

Default avatar

Ghv

Zadnjic sem brala intervju od Galunica kjer je dejal da smo len narod, da delamo manj kot na severu, z izjemo podjetnikov in se 1000% strinjam. Imam podjetje kjer smo zaposleni samo druzinski clani. Zakaj? Ker edini mi vemo da delamo zase in se trudimo. Zaposlenemu lahko das placo 1000 eur za enostavno delo in bodo gledali kako lahko koristijo bolniske, kdaj bo dopust pa prazniki. Sin je deloven, hci je se na faxu a pomaga v firmi. Midva z mozem sva blizu 50 let a delava z veseljem in to nikoli ne samo 8 ur, ampak precej vec. In poslusam znance kaj se zenemo, da je sluzba zakon, pa bolniske... ljudje so brez ambicij.
Default avatar

Vkgr

Problrm so ambicije, ljudje se nikoli niso biki tako neambiciozni kot sedaj. Po 40-em letu ugasne vsa ambicija.