Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Ali je moja bodoca zena alkoholik?

Ali je moja bodoca zena alkoholik?

Koliko prebiram ta forum, vidim da imajo vecinoma zenske probleme s svojimi partnerji, kar se tice alkohola. No pri meni je drugace.
Stara sva malo nad 30, spoznala sva se pred skoraj 2 leti in se na smrt zaljubila. Se res perfektno ujemava, lahko oba z gotovostjo trdiva da sva sorodni dusi. Delima si res nepopisno lepe trenutke, dozivela sva ze marsikaj lepega. Imava skoraj popolno vezo, polno ljubezni in medsebojnega spostovanja. Vse se zdi perfektno, ce nebi bil tukaj problem, ki naju pocasi, ampak vztrajno spravlja narazen – alkohol.

Ze ko sva se spoznala, sva najino razmerje zacela divje z nocnim zivljenjem. Skoraj vsakic ko sva kam sla, se je to koncalo tako da sem jo mrtvo pijano nosil domov, pa naj je to bil obisk diskoteke , ali otroskega rojstnega dneva. Na zacetku sem si mislil da je to zgolj slucaj, kasneje uvidel da rutina, stalna praksa. Zenska pije tako hitro, da jo marsikateri moski ne dohaja. Nima meje. Meja je ko vec ni sposobna kozarca v roki drzat.
Takrat postane nasilna, hoce fizicno obracunavati z mano ce ji kaj ne pase, kar se zgodi izjemno hitro. Kaj taksnega se nisem dozivel pri zenski. Znanec je rekel da ne more verjet kako hitro za zensko pije (zere dobesedno – njegove besede), v svojih krajih slavi kot „vedno se ga nazere do konca“. Prihaja sicer iz podezelja, kjer to vec ali manj velja za normalno.

Ne morem trditi da je alkoholik v klasicnem pomenu besede, da zacne pit ze zjutraj in pije dokler ne pade, vsak dan. To se dogaja cisto nakljucno, ponavadi ob nocnih izhodih, posploseno povedano pa takrat ko je prilika. To pomeni ko se bo nekdo nasel, ki ji bo nalival in nosil alkohol. Lahko je to otroski rojstni dan kot receno, ali sobotni obisk prijateljice, ali nocni izhod v diskoteko. Dokler bo ji nekdo serviral pijaco, tako dolgo bo pila…dokler ne pade skupaj. In to se lahko ponavlja tudi vsak vikend, ce priloznost tako nanese.
Ze lep cas mi je neprijetno it kam z njo, kjer vem da bo alkohol, ker vem kaj sledi. Ne morem se sprostiti, ker samo gledam koliko pije in upam da ne bo prevec. To ali je prevec ali ne je odvisno samo od casa. Ce pravi cas oddidema problema ni. Ce je casa dovolj na pretek, se zgodi znan scenarij. Poskusil sem ze na silo ji ne dat vec za pit. Takrat postane muhasta, nasilna in hoce na vsak nacin doseci da pride do vec alkohola.

Da bi vsak dan pila in cutila mocno potrebo po tem, ne morem trdit. Je pa tudi res da ko se gre v gostilno, drugo kot alkohol v izboru ne obstaja.
En cas sem se se obremenjeval s tem kaksna bo prisla domov iz diskoteke, ce sploh bo prisla, ce bo imela prometno nesreco, ker se tudi izjemno rada mrtvo pijana okoli vozi, se sekiral. Zdaj po dobrem letu kregov vsak mesec na isto temo z istimi obljubami kako se vec ne bo ponovilo, mi je ze postalo vseeno.

Nacrtujeva poroko in otroke. Jaz sem do nedavnega imel upanje in ji celo verjel da se bo potrudila to odpravit in pit alkohol kot normaln clovek, ki ko zacuti da je dovolj, preneha. Ona zal tega cuta nima. Ker je po moji oceni pijanec, s takim clovekom seveda ne nameravam it v zakon in imeti otroke. Ne predstavljam si imeti s tako osebo otroka, za katero nikoli ne ves kje bo oblezala, kdaj bo prisla domov, ce sploh bo,… Tako se po vsaki pijanscini malo bolj oddaljima, malo bolj mi je vseeno. Alkohol unicuje najino vezo. Malo po malo, ampak vztrajno. Ocenjujem, da ce se bo s taksnim tempom nadaljevalo, novega leta kot par vec ne bova docakala, ker mi je enostavno dovolj. Ljubim jo v dno duse, za njo bi ubijal, ampak preko tega da je pijanec pa ne grem in s pijancem ne mislim docakati starosti in prenasati to vsak mesec.
Mene pa samo zanima vase mnenje, je to alkoholik v pravem pomenu besede, zrel za zdravljenje, ali ne? Sama seveda to misel zanika.

Bom vesel vsakega mnenja.

Ja jasno, da je. Kaj bi pa še moralo biti? Delirium tremens?
To je zadnja faza…malo pred grobom…

– Če “ne more nehat po prvem kozarcu”
– če pije, dokler ima pred samo poln kozarec
– če se ne zna zabavat brez alkota
– če celo “rata nasilna, da pride do alkohola” če ji hočeš braniti

Človek božji, seveda je alkoholik in to hud.

Pozdravljen!

Tvoja bodoča ga kar pošteno žinga. Samo ne gre mi skupaj: super razumevanje ter zlivanje vase velikih količin pijače dokler ima možnost. To drugo zelo dobro poznam, ker sem se tudi sama posluževala alkohola, dokler se je dalo in je bil na dosegu roke. Enostavno povedano, ne moreš se ustaviti. Je kot magnet.
Menim, da sebosta morala oba vzet v roke. Ti, ker tako vedenje na nek način podpira in ona, ker ima s sabo kup problemo

Pa srečno!

in to žal v dokaj akutni fazi, nič nisi javil kako je sedaj. Glede na opisano ti lahko povem da je ona že zelo na koncu, če ne bo prenehala je rezultat lahko samo en: katastrofa (njena smrt, smrt koga drugega itd…). Dokler se ne vzame k sebi ti odsvetujem poroko kaj šele otroke….

srečno

Pa kaj se sekiraš..pusti babo pa si najdi kaj boljšega

S TAKO ŽENSKO NIKOLI NE IMEJ OTROK . REŠI SE JE , ČE SE MOREŠ

pravijo da ljubezen premaga vse ovire, verjamem da je tako, ampak mora bit ljubezen res prava in iskrena
ce imas res rad tvojo drago ji pomagaj tako da neha pit, ker tako kot pises ne bos obdrzal, ker bo od alkohola umrla saj je alkoholizem bolezen kot rak
za pravo ljubezen se splaca potrudit
srecno obema

Seveda je alkoholičarka. Ima probleme, ki ostajajo latentni, dokler se ne napije. Potreba po alkoholu ni nepovezana z ostalimi stvarmi, najverjetneje ima čustvene probleme. Kot vse kaže, mogoče vajina skoraj idealna zveza le ni tako perfektna. Edina rešitev je zdravljenje. Če je s tvoje strani res toliko ljubezni, boš vztrajal za zdravljenju z njo, če se odloči zdravit. Samo nekako se mi le dozdeva, da tu iščeš odpustek, oz pogum, da jo zapustiš. To je tvoja pravica. Z alkoholiki ni lahko. Ti bi pa samo dala v razmislek: nihče ni povsem brez prtljage, pri alkoholikih je prtljaga zelo očitna, pri nekaterih pa niti ni.

New Report

Close