Najdi forum

Poročena sva 10 let.Imava 2 otroka. Živim pri njemu doma, ločeno gospodinjstvo.Oba imava redne službe, 5 kreditov, zato dela tudi cele popoldneve, z nami je samo v nedeljo. Pač nekako moramo preživeti. Moti pa me to, ker veliko hodi z prijatelji ven, na pijačo, po gostilnah. Velikokrat so to prijatelji, ki so mlajši in samski ter brez otrok. Namesto, da bi kakšen večer se posvetil otroku s pogovorom ali kakorkoli, gre raje v družbo. Tega sem že zelo navajena, tudi s čustvi ne vem kje sem, koliko ga imam še rada, dobro mi je tudi če ga ni doma, kar včasih ni bilo tako. Spomladi me je tudi prevaral, se zaljubil v drugo, pravi, da je to vse zaradi mene, ker sva premalo sexala, se nisva dobro razumela…
Je zelo eksploziven, redko in težko se zadrzi in kontrolira-verbalno.
Najhuje je zaradi otrok. En otrok je hiperaktiven, druga ima tudi čudne psihološke težave.Pa tudi to je že hudo, ker sama več ne vem, kaj čutim, čutim samo to, da nimam ljubezni, nežnosti, da sem zbegana.
Kaj mi je za narediti?
Svetujte prosim.

Vaš mož je veliko časa v službi, zunaj s prijatelji, na pijači, po gostilnah, z drugo žensko… Verjetno se ob tem počutite zelo osamljeno, sami morate skrbeti za dva otroka, za celo gospodinjstvo. Ne vem, koliko se ob tem počutite zavrženo, izdano. Tudi ne vem, koliko se počutite krivo zaradi moževega početja in zaradi težav otrok.

To, kar bi najprej želela reči, je, da niste vi krivi za to, da vaš mož pije. Očitno se je vaš mož odločil, da bo težave reševal s pomočjo pijače in bega od doma. To je njegova odločitev in zanjo je on v celoti odgovoren. Ne vemo, zakaj se ne zmore na bolj konstruktiven način soočiti s težavami, ki ga ženejo v to početje. Toda če ima resne težave z alkoholom, je potrebno vztrajati in od njega zahtevati, da gre na zdravljenje. Bo šlo?

Sami več ne veste, kaj čutite. Nimate ljubezni in nežnosti. Zbegani ste. Ja, alkohol v družini naredi zmedo. Vsi ste njegove žrtve. Mož mu je nasedel, ker je v njem videl lažno rešitev težav. Vi ste žrtev, ker ste izgubili moža. Otroci so žrtev, ker so brez očeta. Razumljivo je, da ste zbegani. Vaša družina je oropana za enega družinskega člana. To boli, zelo boli. Toda kljub tej bolečini lahko nekaj naredite. Prvi korak je, da od moža brezpogojno zahtevate zdravljenje. Takoj, ko prekine zlorabljati alkohol, pa se bo potrebno z njim zelo veliko pogovarjati o bolečinah, pred katerimi vaš mož beži v svet omame.

New Report

Close