Najdi forum

Pred nekaj meseci (3) sem nehal s heroinom, odvisen sem bil vec kot 5 let.Da ne rečem da sem že velikokrat “nehal”. A tokrat je drugače, zares sem odločen da spremenim svoje življenje. V preteklosti sem že poiskušal z raznimi programi zdravljenja v skupini. Moram reči da mi niso posebaj odgovarjali, pa tudi takrat nisem bil tako trdno odločen da neham, toda sedaj se mi ne zdi primerno, ker se ne počutim dobro med drugimi zasvojenci (pa četudi bivšimi). Bližje so mi psihiatri, kot psihologi, saj imam z njimi slabe izkušnje. Predvsem me zanima kam se lahko obrnem za strokovno individualno pomoč. In morda na koga ?

Najlepša hvala za posredovanje tvoje izkušnje. Kajti kot vidiš se resnično da uspeti. Predlagam ti, da poiščeš psihiatra glede na kraj kjer si doma. V vsakem centru za zdravljenje odvisnosti je prisoten tudi psihiater, ki ve nekoliko več o odvisnostih. Ni pa nujno, da ti bo prvi psihiater tudi najboljši in ti bo tudi ugajal, kajti tudi sami psihiatri priznavajo, da ne morejo zdraviti vsakega človeka. Je pa prav da se o tem tudi z njim pogovoriš, to oni vedo in ti nikakor ne bodo zamerili, če boš izbral drugega. Torej veliko sreče. Ne bi pa rad navajal imen posameznih psihiatrov, ker bi lahko delal krivico kateremu izmed njih, predvsem tistemu, ki bi ga morda pozabil navesti.

Na spletni strani Urada za droge imaš seznam vseh programov

Mayim, vso srečo!!!!!!!

Ali pa se obrni k meni, v tem smislu, da se mi zaupaš kot psihiatru, saj imam takšne in drugačne izkušnje na tem področju.

Če te zanimam, mi javi in ti podam svoj mail.

Lp.

Gospod kolega psihiater, hvala za vašo ponudbo.

Pozdravljen!
Na pomoč se lahko obrneš v ustanovo odsev ali na zaloško 29 (tam kjer je tudi center za detoksikacijo) – na ta dva naslova sem se namreč obrnila tudi jaz. Meni osebno se zdi dokaj v redu dr.A.Kastelic (samo časa ma bolj malo), dobri pa so tudi ostali psihiatri, vključno s psihologi.
Iz tega kar si napisal, mislim da si na dobri poti – le vstrajaj pri tem! Tudi sama sem bila 3 leta odvisna od heroina (zdaj pa že 2 leti uživam metadon, ki ga bom v kratkem tudi nehala). Za spodbudo naj ti povem, da sem pravkar končala srednjo šolo, vpisala sem se na fax in uredila svoje življenje – vse to brez pomoči psihiatrov, za katere pa vseeno mislim da so lahko v oporo in pomoč. Najbolj pomembno pri vsem tem je, da si sam dovolj motiviran in da se po vsakem padcu pobereš-brez droge.
Lp,

New Report

Close