Najdi forum

Na forumu starši osn.in srednj. ni ravno odziva, zato bom tukaj povprašala. Včeraj sta pri dnevniku govorila starša gimnazijke, ki se je zaradi drogiranja zdravila in pobegnila neznanokam iz bolnice. Starša sta odkrito priznala, da sta bila slepa za njeno početje, čeprav je oče učitelj in vsak dan v stiku z mladimi. Čestitam jima za pogum, ki je presegel morda sramoto ali podobna čustva.

Zanima pa me, kako se to zgodi. Morda izkušnje staršev, ki ste doživeli, da se vaš otrok drogira, kje ste spregledali, če pogledate nazaj. Morda boste mnogim staršem prihranili muke, če bodo znali pravi čas spregledati in pomagati otroku.

Sama imam drogo za največje zlo in rada bi svoja otroka “obvarovala” tega, čeprav vem, da ravno tako razmišlja skoraj vsak starš, pa je vseeno ogromno droge. Pa ne mislim v tem smislu, da bi jima izbirala prijatelje ali dihala za ovratnik ob vsakem koraku. Danes jima seveda zaupam, se z njima pogovarjam….Ptička pa bosta prej ali slej odletela iz gnezda in rada bi, da z drogo ne bi imela opravka.

Malo sem zmedeno tole napisala. Bistvo je, da ne vem, kako lahko otroci to skrijejo pred starši? Kaj pa ogromno denarja?????
lp

Seveda odgovor ni preprost in enoznačen. Prvo, kar se moramo zavedati vsi starši je, da lahko vsak mladostnik začne uporabljati droge. Toda to ne nastane čez noč ampak nastaja počasi. Kako to lahko opazijo starši. Težko. ker starši običajno vedno zagovarjamo svoje otroke, hkrati pa se tudi sami sebi bojimo priznati, da je naš otrok odvissen. T
Torej če grem k nasvetom:

1. Preberite si čimveč literature s tega področja, da boste pripravljeni, če se tudi vam zgodijo droge

2. Ne obsojajte otroka in ne bodite agresivni. Niste tam zato, da ga kaznujete, tam ste zato, da mu pomagate.

3. V družini se pogovorite odkrito o drogah. Če se vi ne boste pogovarjali z otrokom se bo o drogah z njim pogovasrjal kdo drug.

4. O drogah se pogovarjajte odkrito, ne pretiravajte in povejte to kar si o tem mislite in se ob tem ne pretvarjajte.

5. poiščite si ustrezno strokovno pomoč. Teh je vse več v slovenskem prostoru, zato se pogovorite s strokovnjaki že tedaj, ko imate prvi sum. Ne odlašajte, kajti odlašanje vas samo oddaljuje od rešitve.

In še vrsto napotkov, če želite vedeti še več me prosim dodatno vprašajte.

New Report

Close