Najdi forum

Zanimajo me izkušnje nekoga, ki se je uspel rešiti odvisnosti od heroina brez komune. Ali kdo pozna ambulanto Vilija Ščuke v Novi Gorici? Hvala za odgovor/e.

Pozdravljena, moj partner se je sam, takorekoč, očistil. Po nekaj mesecih mu gre oz. nama gre odlično. Želiva, da se bodo meseci spremenili v leta in obstajajo zelo realne možnosti. Občudujem ga in spoštujem njegovo moč, voljo…pa tudi jaz nisem kar tako… malo za šalo…
Torej, da se… pa lep pozdrav.

Hvala za odgovor, Tiuana. Prosim pa te še, da mi odgovoriš na vprašanja: kako dolgo je bil na heroinu ter ali se je prej morda vključil v kakšen program zdravljenja, pa ni bil uspešen.
Veliko moči in sreče obema.

Pozdravljena, G je bil na H cca. dobro leto. V tem času ni iskal strokovne pomoči, je poskušal sam, vendar več kot nekaj ( 3 dni ) kriziranja, ni šlo. Zadnji poskus pa je uspešnejši, v igri ni več sam in iz dneva v dan dozorevava oba. Poznava strukturo postavljanja novih temeljev in skupno, v korist obeh, gradiva zdravo “hišo”. Občasno ga misel na folijo še odnese, vendar verjamem in čutim, da je na stopnji, ko zavestno praga tega pekla nebi več prestopil.Upam si to trditi tudi v njegovem imenu. Najin odnos ne čutim kot odvisniški, ne lepi se name, je celo zelo samostojen, samoiniciativen, delaven in s cilji… preprosto sva On in Jaz in sva Midva… in nama je lepo.
LP.

JAZ sem se uspela rešiti 3-letne odvisnosti od heroina brez komune in tudi brez pomoči psihiatrov. Tudi okolica mi razen mojega fanta ni bila v nikakršno pomoč. Sicer že 2 leti uživam metadon (v centru za zdravljenje odvisnosti), a tudi s tem bom prenehala v naslednjih mesecih. Jaz sem se držala načela “počas pa ziher” in pri zniževanju metadona nisem imela večjih težav. Seveda pa metadon odsvetujem vsem, ki niso dovolj motivirani za prenehanje. Tudi sama se ne bi odločila za to obliko, če ne bi hodila v šolo.
Pomembna je le volja, nekaj samokritičnosti in dobro mnenje o sebi – pa seveda oseba, ki te pri tem spodbuja in ti stoji ob strani – nekdo ki te ima rad in ki mu ni vseeno. Vama pa želim veliko sreče še naprej!
(Ambulante, ki si jo zgoraj navedla pa ne poznam-sem iz Lj)
LP

New Report

Close