Najdi forum

Sem mamica 4- letne hčerke in bila srečno poročena( vsaj tako sem mislila). Odnosi z možem pa se zadnje case krhajo oz. pojavljajo se vsakodnevni prepiri, ki jim ni in ni konca. Mož je že od nekdaj tiha in skrita duša in z leti se mi je nekako odprl, sedaj pa se spet zapira vase. Ko pride do prepira me najbolj moti to, da ne dobim željenega odgovora oz. da ne razčistiva stvari takoj. Jaz se sicer trudim in želim, toda bolj silim vanj, ga sprašujem, bolj se mi odmika. Je privatnik- res da šele začetnik(pol leta). Dogovorjena sva da vsak mesec varčujeva nekaj denarja, jaz se dogovorov držim, on pa ne in se sploh ne trudi da bi pojasnil , zakaj ne da denarja. To je samo en primer, je pa se veliko drugih. Zmeraj bolj ugotavljam da včasih ni na realnih tleh, da je labilna oseba, ki jo je potrebno spustiti na realna tla. Ta mesec sem res izčrpana, pa ne zaradi punčke ampak njega. Počutim se kot bi imela dva otroka za katera opravljam s stroški, gospodinjstvo, službo…pa se partnerske odnose za katere se trudim samo jaz. Možu je sicer žal za nastale konflikte sele naslednji dan, toda se ne trudi kaj izboljšati. Kaj storiti? Kako ga pripraviti do uspešne komunikacije? Mogoče preveč pritiskam nanj? ali pa premalo? Sama sebi se zdim močna osebnost ki prebrodi in reši marsikatero težavo, tu pa mislim da me bo kmalu zlomilo…

Vaš mož se resnično vede neodgovorno in nezrelo. Povejte mu to, povejte mu vse kar ste napisali. Če se na vaše besede ne bo ustrezno odzval, mu predlagajte obisk pri strokovnjaku in povdarite, da v razmerah kakršne so sedaj ne morete več živeti.

Alenka B

New Report

Close