Najdi forum

normalno živeti!!!

Pozdravljeni.
Poročen sem 3 leta. Pa bi kar navedel probleme, ki jih imava z ženo v zakonu. Žena je imela grdo otroštvo ( spolna zloraba, živela je pri tujih ljudeh, z materjo je imela bolan odnos -stike z njo je prekinila ). najina spolnost je na dnu, zelo me tudi skrbi zaradi bulimije s katero se bojuje
že preko 10 let ( obiskuje tudi psihiatra, vendar napredka ni ). Včasih sem na račun vsega totalno obupan ali pa jo zelo grobo nahrulim in tudi marsikaj rečem, čeprav ne mislim tako. Zelo jo imam rad, želim si jo, vendar ne vem kako do nje. Sicer je priden človek na katerega se lahko zensem in tudi pove zadeve tako kot so ( le pri prehranjevanju je tiho – ne obljublja nič, pri seksu je tudi tiho, se umika ali pa se ji utrga tolče po moškem svetu, včasih tudi po meni ( češ da tudi jaz nimam primernega pristopa do nje…) in ponavadi zelo cinično zaključi, da je njo že itak življenje ” fino obdelalo ” tako da se res ne misli še dodatno s tem obremenjevati…. v takih scenah se sprašujem me ima sploh rada ali je prehitro šla v zakon z mano, sedaj pa obžaluje? vem da se bori sama s seboj – potem pa ji še jaz skoz sedim na glavi in davim ( kot pravi ) si kaj jedla, kaj boš jedla, si bruhala, jo nahrum ali žalim, pravi da si želi ven iz te svoje agonije – pa ne ve kako… Parkrat ko sva se ga napila ( sedaj se noče več! ) se je seksualno sprostila in je bila enkratna,…. Vem da me ima rada, to tudi zelo jasno, čutno pokaže, vendar jo njena preteklost hromi in uničuje, tako da sem že tudi jaz delno v njenem vrtincu… Nevem kaj pričakujem od vas, morda boste navedli vzpodbujajočega…hvala za odgovor

Če pri terapiji vaše žene ni nobenega napredka, zamenjajte terapevta. Poleg tega poiščite še druge vire pomoči. Pozanimajte se za terapevtske skupine za bulimijo in prav tako za pomoč žrtvam spolnih zlorab. Malo se potrudite pa boste zagotovo prišli do informacij. Pomembno je da ste tudi vi vključeni v njeno terapijo, ker ste njen mož in oseba, ki ji je v življenju najbliže. Prav vi ji lahko s pomočjo strokovnjaka, ki bi vam dal ustrezna navodila najbolj pomagate. Skupaj preberita knjigo Pogum za okrevanje. Po pomoč in informacije se lahko obrnete tudi na Združenje za preprečevanje spolnih zlorab. Bulimija pri vaši ženi, odklanjanje spolnosti, negativen odnos do moških, vse to so verjetno posledica spolnih zlorab in ostalih travm, ki jih je preživela v otroštvu. Nikakor pa ne obupajte, ker možnost , da se stvari izboljšajo in postopoma uredijo, vsekakor je.

Alenka B

New Report

Close