Najdi forum

Moja zgodba je naslednja: Sem urejen moski pri 30 letih, dobro situiran, športnik, izobrazen, solidnega videza, komunikativen…

Navidez torej brez težav, pa žal ni tako.

Težave imam, ko dobim občutek pomanjkanja pozornosti s strani partnerke, in tega dobim kar kmalu. Še posebej se problem izpostavi ob navzočnosti alkohola, ko mi očitno iz podzavesti udarijo kompleksi. Sms ali klic premalo in ze nastane problem.

Pred kratkim sem tako “zamocil” lepo zvezo, zvezo z osebo, ki mi pomeni izredno veliko, pa sem jo v taksnem trenutku uzalil kar prek sms-a. Od takrat (sicer se je nekajkrat to zgodilo ze prej) dekle ne zeli nikakrsne komunikacije z menoj in povsem jo razumem, ceprav si zelim, da bi mi v tovrstni situaciji stala ob strani in poskusala z mano najti resitev, saj si te se kako zelim, pa cetudi v obliki strokovnega svetovanja.

Naj povem se, da sem zaradi dihalnih tezav vecino mladosti prezivel v bolnicah in zdraviliscih, kar je vsekakor pustilo psihicne posledice.

Vem, da kolesa casa ne morem obrniti nazaj in da se dekle ne bo vrnilo, rad pa bi vaš nasvet, kako naj si pomagam v prihodnje, na katero strokovno sluzbo se lahko obrnem, da bi koncno resil svoj problem. Tudi nasvet o kaksni knjigi bi bil dobrodosel.

Nocem, da se mi omenjeno ponovi se kdaj, rad bi svoji psihi prisel do dna.

Hvala!

V knjižnici boste našli množico knjg, ki govorijo o izboljšanju samopodobe in kako si pridobiti samozavest. Začnite prebirati tovrstno literaturo, pomoč pa si lahko poiščete pri kakem psihoterapevtu ali v ustrezni terapevtski skupini.

Alenka B

Povedala ti bom en kratek nasvet, da se probaj vrniti v otroštvo, družino in poskušaj ugotoviti koliko si pozornosti imel od staršev ,posebej mame,,,,,iz družine veliko stvari izhaja posebej iz otroštva in potrebno je delati na tem ,,,,ugotoviti kje je problem,,,,,moraš iti mal globlje in od začetka analizirati celo stvar misli ti se bojo porajale……….potem prideš do odgovora zakaj ti manjka pozornosti,,,,moraš ugotoviti koliko je potrebuješ……in kako jo boš zahteval od partnerke ali drugih oseb……moraš vedeti ki je meja-relana tako da veš do kje lahko tražiš panjžo tako da drugega s tem ne prizadeneš ali utisnjuješ………. za neko strokovno pomoč pa ne vem vem da je veliko knjig……..o tem o tem se že v čitalnici dobiš potrebne informacije……..upam da ti je vsaj nekaj v pomoč od tega kaj sem ti povedala in da ti bo ratalo…….vsak od nas ima nekaj kaj bi morali razrešiti pri sebi to je zelo teško,za vsako spremembo je treba delati na sebi in v sebi…….potem ko razrešiš uganko se počutiš srečno in zadovoljno,,,,,,,veliko lahko naredimo sami……..lp

Naslovi knjig, ki so se meni najbolj vsedle v možgane in na osnovi katerih sem veliko pridobila pri premagovanju osebnih težav:

Luise Hay: Življenje je tvoje
Alice Miller: Drama je biti otrok
Marijan Košiček: Človek imej se rad
Sanja Rozman: Peklenska gugalnica
Kristijan Gostečnik: Ne grenite svojih otrok

Hy,

a veš, da sem v tvojem sporočilu našla sebe. Kmalu bom 30, uspešna, urejena, priljubljena …

Pa vseeno, težave, ki si jih opisal, zato ne bom ponavljala.
In ja, tudi jaz sem še zmeraj sama.
Kako si torej pomagati? Bolečino olajša že spoznanje, da je še kdo na svetu s takimi težavami. Upam, da je tudi tebi zato vsaj malo lažje.

Lep dan in če boš našel še kaj za pomoč razen tega, da nismo sami, se oglasi.

New Report

Close