Najdi forum

S partnerjem sva bila skupaj 15let, si ustvarila dom, v večini sem ga sama opremila, saj je bil on več let brezposelen.
Potem sva se sporazumno ločila. Pustila sem mu vse v zameno za pomoč na kmetiji. Iz te pomoči ni bilo nič. Prav tako ne prejemam preživnine katera mi je bila obljubljena in overjena pri notarju. Ali lahko prezivnino zahtevam da plača ? Kako?

Spoštovani,

na vaše vprašanje ne znam odgovoriti, saj je pravne narave. Ena možnost je, da za nasvet vprašate notarja, ki je dogovor overil. On vam bo lahko pojasnil, kaj vam pripada in kako to zahtevati. Druga možnost je, da poskusite z brezplačno pravno pomočjo. Tukaj so informaciej o tem: https://www.informiran.si/portal.aspx?content=brezplacna-pravna-pomoc
Lahko pa seveda poiščete najbližjega pravnega svetovalca, ki bo pregledal papirje in vam svetoval. Mogoče lahko poskusite tudi na najbližjem Centru za socialno delo. V vsakem primeru boste morali podrobneje pojasniti situacijo in predložiti papirje.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Notarski zapis je izvršilni naslov, kar pomeni, da na njegovi podlagi lahko podaš izvršbo.
Ali prav razumem, da bi on moral tebi nakazovati preživnino – ali otroku?
Če je otrok polnoleten, mora on vložiti izvršbo, sicer daš predlog ti.

Kar se tiče vajine dogovora o premoženju, je to uradno kje zapisano? Mogoče ga lahko razdreš. Če pa nista ničesar uredila uradno, imaš pa pet let po razpadu zveze čas za morebitne premoženjske zahtevke.

Seveda da lahko,das izvrsbo na sodisce.
Pojd na tisto stran kjer so samohranilke tu na med overju. Se res ne spomnim imena.
Za 3leta nazaj lahko zahtevas za prez.za otroka.
Nobenga problema ne bo,sploh ker mata overjeno.

New Report

Close