Najdi forum

Lepo pozdravljeni.
Sem v postopku locitve (miselne, ceprav vem, da me to caka v bliznji prihodnosti) Poizkusila sem prav vse, pa vedno naletela na samo ponizevanje,zanicevanje,…..Zaradi otroka sem poizkusala vztrajati v zakonu, pol leta hodim tudi na terapijo, ker se poskusam okrepiti in psihicno pripraviti na neizogibno. Skupaj sva skoraj 30 let, zadnje leto pa je neznosno.Imava dva mladoletna otroka, ki zelita ostati v hisi,ki je mozeva last.Sama sem se pripravljena vsemu materialnemu odpovedati ne pa tudi otrokoma.Ne moreva se namrec dogovoriti niti osnovnih stvari, ki se tice otrok.Ali se je smiselno obrniti na CSD, ker ne vem na koga naj se obrnem?

Spoštovani,

zahtevna in stresna situacija. Vendar ukrepate tako kot bi svetoval tudi sam. Najprej s pomočjo terapevta raziskati tako vse zunanje okoliščine take odločitve kot svoje notranje silnice. Da oseba sploh lahko sprejme tako odločitev. Potem pa bi v naslednjem koraku vsekakor vključil CSD. Kadar se partnerja ne moreta sama dogovoriti, je ravno CSD tisti, ki vam bo 1) predstavil vse vaše možnosti, pravice in dolžnosti; 2) mogoče odigral vlogo mediatorja v dogovorjanju z bivšim partnerjem in 3) če bo potrebno tudi svetoval kako zahtevati svoje in urediti stvari še bolj formalno, recimo s pomočjo sodišča.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close