Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Srbeča koža

Srbeča koža

Pozdravljeni>!
Upam,da sem šla nam pravi forum 🙂
Torej,moja težava je naslednja…že par mesecev se dobesedno neprestano srbim po celem telesu in me res vsa koža srbi…na koži ne opažam ničesar čudnega,včasih zjutraj vstanem vsa popraskana,celo do krvi in se mi to ne zdi normalno,da se zgleda še v spanju praskam….čez dan je isto,le da se lahko kontroliram in postaja kar nevzdržno,ker se stalno praskam….a mogoče kdo ve kako naj se lotim,da se rešim te moje težave?
hvala za odgovore!

Tudi sama sem imela isti problem. Koža je bila obupna, sem zgledala kot bi imela garje. Potem sem imela tega dovolj ker se ni dalo več zdržat in sem šla k dermatologinji. Dobila sem dvoje tablete – ne vem več kako se jim reče – in dve kremi za mazanje, eno za tista razpraskana do krvi mesta, druga pa je bila olivno olje v borogalu s katero sem se morala mazat 2x na dan. Tuširala sem se lahko samo z Eucerinovim oljem za tuširanje. Zdravila sem morala jemati 40 dni, vendar je bilo že po 1 tednu stanje skoraj v redu. Srbelo me ni več, samo koža je bila še malo razpraskana, pa se je tudi to pozdravilo. Zdravnica je rekla da sem alergična na suh zrak ali nekaj takega in da mi je kožo popolnoma izsušilo. Nisem se smela več umivati z navadnim gelom za tuširanje ampak samo z tem Eucerinovim oljem ki ga dobiš v lekarni. No do danes se težave niso ponovile. z navadnim milom pa se vseeno ne tuširam več.

pozdravljeni
3 10 2010

že četrto leto se mi meseca septembra pojavi močno srbenje kože.srbi me samo okrog vrtu in roke.imam občutek kot da bi me zbadalo nešteto igel.najprej se mi naredi majhno rdeče znamenje potem pa srbi da se spraskam ,da mi teče kri.z zdravnikom sva menjala že nekaj tablet in tudi maž.vendar srbenje ni izginilo.nekje meseca marca me preneha srbeti in imam do septembra mir.na vam več kako si naj pomagam,saj je zelo neprijetno.
ali mogoče gdo ve kako naj se rešim tega srbenja.

hvala za odgovor

Imam rešitev za vas.

[email protected]

Po 6 letih sem za sina našla kremo Blue cup, dobi se v lekarni oz. trgovinah Sanolabor. Zaprosite za vzorec, če bi vam odgovarjala. Odkar pomnim, ni imel lepše kože.

živjo
vidim da sem naletela na pravi forum in upam da mi bo kdo znal pomagat.sem mama 5 mesečne hčerke,težave so se začele med nosečnostjo,vmes je bla pavza zdaj pa ovo na novo.govorim o močni alergijski reakciji v obliki močnega srbenja po celem telesu(koprivka)kot bi me opekle koprive.bila sem že vsepovsod(dermatolog,bioresonanca…)zdaj mi se preostane samo hospitalizacija,ker je alergija tako močna da mi zrven odtekajo sklepi,slabost in vrtoglavica.drugace z dihali je vse vredu.zanima me če bi mi te težave lahko povzročla zgolj pršica(baje samo na dihala vpliva)ker so težave največje ponoči.sem zelo obupana ker spim že sam po dve uri,in kako naj grem v bolnišnico doma pa pustim dojenčka.

ćao

Mene je začelo srbeti leto nazaj.na začetku malo manj po tuširanju potlej pa vedno več in več.
Zdaj me srbi celo telo (večinoma noge) po celi dan največ po tuširanju – praskam se po 1 uro.
Bil sem pri zdravnikih, nekateri ne vedo kaj je naroben neka pa mi je rekla da probam prati svoja oblačila brez mehčalca, vzemati tablete rinolan, mazati se z kremo fenistil, mleko za telo proti srbenju po tuširanju, raznorazni šamponi in mila za tuširanje, VENDAR nič od tega mi ni pomagalo in še vedno trpim iz dneva v dan. Opis srbenja : Kot da bi me pikale iglice po celem telesu vedno močneje in močneje pa če se praskam ali pa ne.

če je kdo imel take probleme in ve rešitev bi mu bil življensko hvaležen ! sporočite na [email protected]

Pozdravljeni!

Tudi jaz se obračam na vas z vprašanjem o srbelosti kože. Moj problem z srbečo kožo se mi vleče že iz otroštva. In sicer mene srbi (neznosno) vedno po tuširanju. Ne znam si razlagati zakaj je najhuje če se tuširam zjutraj. Zamenjal sem že mnogo gelov za tuširanje pa nič ne pomaga, ker me srbi tudi če se stuširam samo z vodo, včasih pa je dovolj že če se oznojim in me začne srbeti(zbadati) po celem telesu. Zanimivo je, da se mi to kot sem omenil dogaja že od otroštva in so obdobja (v leteih), ko imam čisto mir. Ravno zato sem mislil da sem to nekako prerasel, ker sem imel mir že kar nekaj let, sedaj pa se mi je zopet ponovilo, ko sem se zjutraj stuširal je bilo srbenje neznosno.
Zanima me če ima mogoče kdo kakšen odgovor za mojo težavo?

Lep pozdrav, Janez

Pozdravljeni Janez!

Glede gelov za tuširanje- uporabljajte gele za zelo občutljivo kožo, ki ne vsebujejo, parfumov, konzervansov……Tuširajte se z mlačno vodo. Z brisačo se ne drgnite, ampak samo nežno popivnate.
Ker ste moški, vam bi vseeno priporočala, da si nabavite losjon za zelo občutljivo kožo. Sama uporabljam losjon od Alverde za zelo občutljivo kožo in mi zelo zelo pomaga. Včasih si ga nanese tudi moja boljša polovica, ki ima tudi takšne probleme kot vi.
Sama imam atopijski dermatitis in sem zelo dolgo iskala primerne kreme za sebe. Končno lahko funkcioniram celi dan, ne da bi se kraspala do krvi.
Glede potenja, pa je tako. Sem rekreativna gorska kolesarka, ki se seveda vsaki dan potim. Sol seveda draži kožo, zato je pomembo tuširanje. Lahko pa probate tudi losjon od La roche, za atopijski dermatitis. Super zadevica, vendar tudi draga. Pomembno je, da si po tuširanju nanesite losjon po celem telesu. Koža rabi vlago. Upam, da sem vam vsaj malo lahko pomagala. lp

Pozdravljeni,
vem, da je veliko napisanega o tem ampak nikjer nisem zasledila problem, ki ga imam jaz.
Neznosno me srbi koža na podlahtnici in to samo na eni roki. Nimam nikakršnih izpuščajev in nobenih vidnih sprememb, koža me pa srbi tako močno, da bi jo lahko spraskala do krvi. V osnovi imam bolj suho kožo. Tuširam se po večini samo z vodo, kožo negujem z naravnimi zadevami. Kaj naj naredim?
Hvala za odgovor.

Zivjo,

jaz sem imela podoben problem, poskusila sem vse kar je mozno, vse kreme olja, zdravila pa ni nic pomagalo. Potem mi je soseda rekla, da naj poskusim polhovo mast in mi jo malo dala..namazala sem se samo dvakrat in srbenje je izginilo..sedaj jo uporabljam tudi za otiscance in druge stvari na kozi, je super menda tudi za celjene ran.

Rebeka

POZDRAVLJENI,
MOJA 5 LETNA HČI IMA ATOPIJSKI DERMATISTIS…LA ROCHE POSAY, EUCERIN, VSE TO POZNAVA. CELO DR. VASIĆA MELEM. POIZKUSITE POLHOVO MAST, ZARES DELUJE!
AVA

Lava, najlepsa hvala. Danes sva namrec tudi midve s hcero namazali s polhovo mastjo in koza se je v trenutku umirila 🙂

Andrejka

Moj sin ima problematicno kozo in obcasno izjemne probleme z aknami. Ko se to zgodi, naredi nekaj dnevno kuro s polhovim oljem (zjutraj in z vecer) in se stanje zelo popravi.

Lahko samo potrdim zgornje, kajti tudi naša hčerka ima pogoste težave s kožo, ki jo pozdravimo s polhovim oljem (druge kreme niso dale takih rezultatov).

V zgornjih postih sem videl da imate nekateri težave s srbečo kožo-občutek “zbadanja igel”

Sam imam identično težavo začne se v oktobru in traja do marca

zanima me če je kdo našel rešitev oz. če polhovo olje pomaga pri tem?

lp

Pozdravljeni!

Jaz sem imela isti primer in sem sprobala vse kreme in vse tablete, ampak po končanem mazanju in jemanju zdravil, se mi je podoločenem času stanje zopet ponovilo. Ker sem imela dovolj tablet (škodovale so ostalim organom v telesu), sem se odločila da poiščem alternativno zdravljenje. Vse več ljudi mi je priporočalo ordinacijo za BIORESONANCO v Podčetrku (dr.med. Svitlana Smodej Kaban), ter se odšla k njim na pregled. Po pregledu in nekaj terapijah so zdaj moje težave pozdravljene in rešene. Vse zahvale ga. dr. Svitlani Smodej Kaban

Lp, resnično prekinite z tabletami in kremami in oddidite na zdravljenje k ga. Svitlani, Jaz sem neopisljivo presrečna in zadovoljna

Najlepša hvala za odgovor.

Brez zamere vendar se mi zdi zgornji post reklama 😛

Pozdravljeni.

Meni se dogaja povsem ista stvar, ze 3.leto zapored. .dve leti sta me srbeli obe rami in vrat, letos vrat in desna rama, ter nadlaht. .ali ste morda prisli do vzroka/resitve. Hvala.

New Report

Close