Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija pri otroku

Alergija pri otroku

Pozdravljeni!

Sin je star 3,5 leta. Opazila sem da ponoči zelo kiha in na forumih prebrala da je možno da je to alergija na pršice. Kiha po 5× na noč in kihne tudi do 7× zaporedoma. Prebrala sem, da naj vzglavnike čez dan damo v zamrzovalnik saj to uniči pršice. Zato sem tudi tako naredila. Posteljnino in vse vzglavnike sem oprala na 60 stopinj in vzglavnike dala še v zamrzovalnik. In je razlika bila očitna. Veliko manj kiha.
Prejšnji teden pa smo bili na obisku kjer je božal konja. Takoj za tistim je dobil poln nosek. Pozneje se je z isto rokico s katero je božal konja, mencal po okicah in je dobil solzne oči, okoli oči in še vmes po obrazu gobice (kot koprivnica) obrazek je imel rdeč… Imeli so sicer tudi kužke in muce vendar prej nikoli ni bilo nič. Zdaj ko je božal konja.
Takoj sem mu dala Claritine sirup in mu je kasneje to minilo.
Mislite da je lahko alergija? Bi morala do svojega pediatra?

Hvala in lep pozdrav, Nataša

Dober dan,
ja, to bi lahko bila alergija. Res je najbolje, da otroka peljete do pediatra, da se izpelje diagnostični postopek in ugotovi, ali je res alergija in če je, kateri alergeni bi znali biti pomembni. Ter seveda, da se morebiti predpiše tudi zdravila.
LP
MK

New Report

Close