Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Seti za samopomoč

Seti za samopomoč

Sem zelo hud alergik, med drugim tudi na pike čebel in os. So me zaradi anafilaktičnega šoka v preteklosti 2 x oživljali. Imunoterapija ni bila uspešna (3x poskušali različne v različnih obdobjih) Odločili so, da z njo ne poskušsjo več. K sreči zadnja leta nisem imela večjih težav. Niti osebne zdravnice nisem obiskala že več let, kaj šele alergologa. Seti za samopomoč imajo že zdavnaj pretečen rok, Anapen prav tako. Zdaj pa imam drugo službo in precej večja je možnost, da me piči kakšna žuželka. Ali lahko dobim sete in recept za Anapen pri osebni zdravnici ali me mora nujno naročiti k alergologu? Ker potem, če bom čakala, da pridem na vrsto bo sezona itak mimo. Pred leti vem, da me je napotila k alergologu in mi sama ni nič predpisala, čeprav imam od alergologa predpisano kaj naj bi vedno imela kot samopomočni set.

Dober dan,
glede na to, da vam je alergolog že svetoval adrenalinski avtoinjektor, to pomeni, da ko avtoinjektorju poteče rok, osebni zdravnik naredi recept za novega. Sedaj je dostopen Epipen. Pomembno pa je, da z zdravnikom in s farmacevtom v lekarni poskusita, kako se avtoinjektor uporablja (obstaja avtoinjektor za vežbanje, nima igle). Tablete se pa tudi na recept napiše.
Seveda ni nič narobe, če se oglasite na posvetu pri alergologu.
LP
MK

New Report

Close