Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Rdeče srbeče lise v nosečnosti

Rdeče srbeče lise v nosečnosti

Pozdravljeni. Sem v 14 tednu nosečnosti in me že dolgo mučijo občasne srbeče lise, katere so predvsem po nogah. Lise nastanejo in tudi izginejo, a se zopet pojavijo. Dobim pa močan napad srbečice. Trenutno uporabljam losion Xera Calm od Avène.Ni klasičen ekcem, ampak čiste lise, ponekod tudi fleki ali pa lise v obliki krogcev. Je to le reakcija na kakšen alergen ali je lahko kaj drugega? Sem petič noseča in nikoli nisem imela težav. Imam pa enega sina s hujšim AD.

Spoštovani,

morda imate urtikarijo (diagnozo se postavi v ambulanti). Kožne spremembe pokažite svojemu zdravniku. Svetujem, da si jih tudi fotografirate, saj v ambulanti pogosto več niso prisotne.

Urtike ali koprivke so povrhnje kožne spremembe (običajno so vsaj malo tipne), ki se lahko pojavijo kjerkoli na telesu. Če urtikarija traja do 6 tednov, je akutna. Takšno obliko ima vsaj enkrat v življenju do 20% ljudi. Če pa traja več kot 6 tednov, gre po definiciji za kronično urtikarijo. Pri kronični spontani urtikariji so urtike sprva običajno ostro omjene, blede, različnih oblik in velikosti ter skoraj vedno obdane z rdečino. Postopno se lahko širijo navzven, spreminjajo obliko in postanejo rožnate. Običajno popolnoma izginejo v nekaj minutah do 24 urah in se pojavijo na drugem mestu (sama bolezen traja dlje). Urtike običajno niso boleče ali pekoče in za seboj ne zapuščajo rjavih lis.

Kronična spontana urtikarija ni reakcija na alergen (vaše vprašanje).

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close