Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Fizikslna urtikarija-alergija na fizicni pritisk

Fizikslna urtikarija-alergija na fizicni pritisk

Pozdravljeni
Lani so mi postavili diagnozo fizikalna urtikarija.
Se kdo srečuje s podobnim problemom?
Ker ne vem več kaj naj.
Kljub jemanju tablet za alergijo mi po vsakem fizičnem naporu zatečejo in noro bolijo tako roke kot noge.

Lep pozdrav,
malo sem brskala po spletu in žal si nisem kaj preveč znala pomagati, zato sem se oglasila na tem portalu.
Moje diagnoze so alergijska astma in kronični rinitis ter vrste alergij.
V petek sem dobila izpuščaje, ki so se začeli za ušesi in se razvili po celem telesu toda izpuščaji so znali v celoti izginiti in nato so se ponovno pojavili tudi v hujši obliki.
Včeraj sem bila v dežurni, ker so me začeli izpuščaji boleti in so pokrivali približno 70% telesa zdravnica v dežurni ambulanti mi je dala 2x po 16mg medrola in iv proti alergiji dejala je, da je to koprivnica.
Danes sem se oglasila pri svoji zdravnici, ker sem tudi v soboto cel dan bruhala in imam od takrat povišano t.t. najvec do 38,5.
V izvidih so bili povečani levkociti 13, crp 24,5m/l ter sedimentacija in monociti.
Zdravnica je dejala, da je lahko koprivnica izbruhnila zaradi neke okužbe.
Aja pa, da še dodam te dni sem večkrat bila primorena uporabiti ventolin zaradi težav z dihanjem in kašlja, ki je moteč predvsem ob poznih urah.
Ponovno me je naročila na kontrolo v četrtek toda ali je kakršna koli vrjetnost, da je imel kdo podobne težave oz. da kdo ve za kaj se gre.
Prosim za pomoč saj nihče ne ve kaj mi je moje počutje pa je katastrofalno.

Sama imam že skoraj 10 let težave z alergijo na pritisk. In sicer se mi pojavlja na podplatih. Pride po hoji ali celo stanju pri miru. Ni važno kaj imam obuto. Izgleda kot izredno rdeči fleki po različnih predelih stopal, nesimetrično. Bolečina je izrazita, srbečiča je izjemna, šepam nekaj dni, potem pa se stanje postavi na mesto normale. Ponoči je hujše kot če stojim na bolečih stopalih, saj včasih zaradi bolečine ne morem zaspati. Pojavlja se mi skozi vse leto, začelo pa se je poleti na morju, 9 let nazaj. Koža je sicer lepa, vendar vneta in razbolena do globine. Nisem bila uradno diagnosticirana, ker zaradi tega nisem šla zdravniku. Vedno sem se opazovala in videla da v roku nekaj dni izgine. Po brskanju preko interneta in opazovanja same sebe, sem ugotovila da simptomi ustrezajo tovrstni alergiji.

Tudi jaz imam alergijo na pritisk..ne vem kaj lahko naredim. Se mi meša. Otekline , bule srbi, rdeče in vroče . Poskušam paziti vendar je problem tudi sedenje v službi, saj delam v pisarni. Moje življenje nima več nobene kvalitete.. Nihče ne ve zakaj??

Dober dan,
ponavadi se da pomagati. Ena od opcij je, da vas osebni zdravnik napoti na pregled v ambulanto Klinike Golnik.
LP
MK

New Report

Close