Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izpadanje las-izvidi ščitnica

Izpadanje las-izvidi ščitnica

Pozdravljeni!

Že 1 leto mi lasje enakomerno izpadajo. Stara sem 29 let.

Moje dosedanje preiskave:
Ščitnica: TSH 1,654, T3-prosti 3,5, T4-prosti 9,6
Železo 18,2
Hematološke in biokemijske preiskave vse v mejah normale (levkociti, limfociti,… in ostali, hemoglobin, hematokrit, mcv, mch, mchc, mpv, trombociti, sedimentacija, ast, alt, gama-gt, bilirubin, sečnina, kreatinin, glukoza, holesterol.
S-estradiol (lutealna faza) 167,4
S-testosteron 0,356
S-progesteron (lutealna faza) 15,14
S-kortizol 578 (171-536)
Testirati sem dala tudi b vitamine, selen, cink, kalcij, jod, magnezij
Vsi so bili v pomanjkanju.
Sedaj je že četrti mesec odkar jem b vitamine, selen, cink, naravni potenciran jog, ajurvedsko zelišče thyorid (za ščitnico) in se mažem z naravno progesteronsko kremo . Uživam pa tudi ribje olje vsak dan.
Sedaj sem v postopku pri zobozdravniku. En mrtev zob se mu zdi sumljiv, vendar ni siguren, da bi bil to vzrok.

Stanje z izpadanjem je še vedno enako. Res ne vem več kaj naj naredim. Na pregled pri svojem zdravniku še čakam, da mu nesem izvide od ščitnice. Menite da je lahko vzrok ščitnica za izpadanje las? Kaj mi priporočate?

Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.

Spoštovani!

Glede na navedeno Blago znižana vrednost pT4 je verjetno posledica laboratorijske metode določanja. Vsekakor je možna, da vnetno žarišče v telesu, tudi zob lahko povzroči izpadanje las. Morda je najbolje, da prvo poskušate sanirati zob.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close