Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Propranolol

Propranolol

Spoštovani,
po slabih izvidih za ščitnico so mi na kliniki za začetek svetovali propranolol 2x polovico tbl po potrebi. Zatem sem dobila terapijo Athyrazol 2x2tbl 14 dni, zatem 2x eno tbl. Trenutno sem pri koncu drugega tedna terapije, torej še jemljem 2x2tbl. Propranolola ne jemljem več, odkar sem začela z Athyrazolom.
Srčna frekvenca je še vedno visoka: okrog 80 utripov v mirovanju, pa tudi tja od 90 kak dan. Ali naj spet začnem s propranololom? Ga lahko vzamem le v dnevih, ko je frekvenca res visoka, druge dni pa niti ne. Kaj mi svetujete? Ko nisem imela težav s ščitnico je bil moj pulz okrog 54.

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Pri hipertirozi je uporaba Propranolola koristna. Priporočam redno jemanje Propranolola 2 x 20 mg.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,
zahvaljujem se Vam za odgovor, nadaljujem z 2x 20mg propranolola, kot ste mi svetovali.
Zanima me še nekaj glede prehrane. Ali naj se hrani z veliko joda izogibam? Med z jodom bogatejšo hrano večkrat uživam lososa, sardele, špinačo in drugo zelenolistno zelenjavo. Pojem tudi kar precej mlečnih jedi in izdelkov. Vina, kave in drugih poživil v tem času ne uživam (tudi sicer le poredko).
Ali lahko s prehrano kakorkoli vplivam na potek bolezni hipertiroza.

Vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Hrana bogata z jodom ni najbolj priporočljiva, posebne škode pa ne bo, če boste enkrat na teden do dva jedli ribe.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

tretjič se mi je ponovila bazedovka, prvič pa imam predpisan tudi Propranolol. Ko “prime” Athyrazol, se načeloma umiri pulz? Zakaj naj bi potem jemala tudi Propranolol?
V mirovanju imam pulz 80.

Hvala,
Tea

Spoštovani,

pri bazedovki (avtoimunski hipertirozi) predpisujemo Propranolol, ker ima številne koristne učinke (zmanjša srčno frekvenco, umiri tresenje, deluje sedativno, zavre pretvorbo T4 v T3 v tkivih…).

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close