Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Endokrinolog in KKS

Endokrinolog in KKS

Pozdravljeni!

Zaradi policističnih jajčnikov, izostankov menstruacije, pretirane poraščenosti, potenja, naglega porasta teže, aknavosti, visokega krvnega pritiska, (in mogoče še česa) me je ginekologinja napotila na dodatne preiskave k endokrinologu.

Trenutna navodila imam da na pregled prinesem ginekološke izvide in kompletno krvno sliko. Zanima me ali KKS pokriva res vse kar je v povezavi s hormoni. Koliko spremljam vaš forum, opažam da je hormonskih preiskav res ogromno. Bojim se namreč da se bodo preveč osredotočali na ščitnico, težave pa morda ležijo kje drugje.

Pregledala sem nešteto forumov in nekako (povsem laično in nestrokovno) zaključila, da bi moje težave rešila Aglurab in Aldactone. Ali s temi zdravili lahko pričakujem ureditev stanja vsaj kar se tiče teže in poraščenosti (ti dve stvari me najbolj motita, saj imam ITM skoraj 35, dlake na obrazu so pa črne in dolge).

Naj povem da sem stara 30 let in sem pred dvema letoma rodila.

Hvala in lep dan.

Spoštovani!

Glede na navedeno bo pri vas potrebno izključiti PCOS. Kompletna krvna slika zajema izvid belih krvničk s podskupinami, rdečih kvničk, hemoglobina, krvnih ploščic. Ne zajema pa hormonskih preiskav, ki jih boste opravili pri endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

LEpo pozdravljeni!
Danes sem bila na KKS preiskavi.

Moje vrednosti:
k-lkci 3.8 (4.0-10.0) L
K-Erci 3.97 (4.20-6.30) L
k-Hb 123 (120-180)
k-ht 0.362 (0.370-0.540) L

ostale so nekje na sredini referenčnih vrednosti.
Zanima me kaj pomenijo te vrednosti? samo blago slabokrvnost ali kaj druga?
V roku pol leta se mi je zgodilo da se mi je tako zvrtelo v galvi da sem izgubila zavest. 1x brez kakega posebnega razloga,. 1x pa sem bila 15 min v najrahlejši savni. včasih pa se mi samo rahlo zvrti če se vstanem iz počepa ali postelje. je mogoče to povezano?

hvala za odgovor.

Spoštovani!

Pri vas so blago znižane bele krvničke (levkociti), kar je lahko posledica različnih vzrokov: virusne okužbe, zdravila, krvne bolezni….in mejno znižanih rdečih krvničk ob normalni vrednosti hemoglobina. Priporočam ponoviti krvno sliko čez dva do tri tedne. Sicer vaše težave (vrtoglavica in izguba zavesti) najverjetneje niso posledica majhnih sprememb v krvni sliki.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni

Ali mi lahko kdo svetuje dobrega endokrinologa? takega, ki se ukvarja z vsemi hormoni , ne samo tirologa.

HVALA

Spoštovani,

na področju Slovenije največkrat tirologi obravnavajo bolezni ščitnice, endokrinologi pa bolezni ostaih žlez z notranjim izločanjem (hipofiza, nadledvična žleza, …). Centrov v Sloveniji je več, na Oddelku za endokrinologijo v Ljubljani je tudi dobrih endokrinologov več – prof. Preželj, prof. Pfeifer, doc. Kocjan,… Za druge centre žal ne vem.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Spostovani

Vceraj sem bil na pregledu in sem dobil delni izvid KKS.

K-Lkci 6.7 (10^9L). 4.0-10.0
K-Erci 5.19 (10^12/L). 4.50-5.50
K-Hb 161 (g/L) 130-170
K-Ht 0.487 (1) 0.400-0.500
MCV 94.0 (fl) 83-101
MCH 31.1 (pg) 27.0-32.0
MCHC 332 (g/L) 315-345
K-Trombociti 189 (10^9/L) 150-410

Zanima me vase mnenje

Hvala

Spoštovani,

navedena krvna slika je povsem v mejah normale.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close