Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ščitnica zavrača jod

Ščitnica zavrača jod

Pozdravljeni!

Dobila sem datum za jodiranje, popila tisto tekočino, potem pa so me obvestili, da moja ščitnica ne sprejme joda. Kaj to pomeni?

Ščitnica naj bi proizvajala jod, torej to pomeni, da ga je v telesu dovolj ali da je v okvari in ga zato ne sprejme?

Kaj to sploh pomeni? Zaskrbljeno so me poslali domov z Euthyrox terapijo. Ne morem spati, ker me grize od skrbi. Je razlog za skrb upravičen? Naj se pomirim?

Kaj naj naredim? Tole čakanje me nervira.

Hvala v naprej za pomoč ali nasvet!

Spoštovani!

Nujen pogoj za zdravlljenje z radiojodom je , da ščitnica v zadostni meri nabira (kopiči) jod. Kadar je kopičenje joda v ščitnici premahjno se za zdravljenje z radiojodom ne odločimo, ker ni pričakovati učinka in samo obremenimo bolnika in okolico s sevanjem. Vzroki za slabo kopičenje joda v ščitnici so različni, najpogosteje je prisotna velika količina joda v ščitnici in telesu nasploh, ali gre za kakšno obliko vnetja žleze. Nič niste napisali zakaj naj bi prejeli radiojod, oziroma ali ste že kdaj bili zdravljeni z radiojodom. Glede na to, da so vam predpisali EUthyrox gre že za hipotirozo, morda že po zdravljenju z radiojodom, ali bazedovko. Vsekakor ni potreben preplah. Verjetno ste dobili datum za ponovni pregled pri tirologu. Takrat se z njim posvetujte glede radiojodnega zdravljenja.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Lep pozdrav! Stara sem 20 let in pred dvema letoma sem jemala tablete jodid (2 tab. na dan)zaradi prekomernega delovanja ščitnice. Po pregledu mi je zdravnik dejal, da ni več potrebno jemati tablet ter da se je stanje izboljšalo. Jaz se ne počutim nič boljše, mislim da je vedno slabše saj se mi roke zelo potijo, sem nervozna in tudi tresem se brez razloga, ne morem se nikakor zrediti čeprav veliko pojem, hujšam brez razloga. Te težave me zelo ovirajo v vsakdanjem življenju, zaradi tega postajam depresivna. Kaj še lahko storim v zvezi s tem???? hvala vnaprej lp

Spoštovani!

Jodid ne uporabljamo za zdravljenje prekomernega deloavanja ščitnice, temveč pri zdravljenuju povečane žleze (golše) pri madih ljudeh. Težave, ki jih navajate niso posledica povečane ščitnice. Priporočam ponovno določitev TSH, oziroma pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close