Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Bazedovka-še enkrat

Bazedovka-še enkrat

Pozdravljeni dr.Pirnat!
Stara sem 43 let. Od avgusta lani imam diagnozo bazedovka in od takrat sem tudi v bolniškem staležu.
Zadnji izvid februar 2006 je naslednji:
TSH 0,008 mE/l, FT4 17,9pmol/L, FT3 7,69pmol/L, TSI 19E/L
Jemljem Propiltiouracil 3×1/2 tablete ter Propranolol do 3x20mg.
Mnenje :Ob pregledu je bolnica evtirotična, laboratorijsko blago hipertirotična. Ščitnica palpatorno difuzno povečana do II. stopnje. Protitelesa TSI so zvišana. Priporočam nadaljevanje dosedanjega zdravljenja.

Ves čas bolezni imam naslednje simptome, ki ne izzvenijo: potenje, pulz od 120-130, bolečine v mišicah, zadihanost, pekoča bolečina v očeh, poslabšanje vida-meglen vid, občutek vročine že pri sobni temperaturi 17 stopinj.

Splošno počutje je slabo, večkrat na dan tudi zaspim za uro ali dve.
Splošna zdravnica mi je predlagala, da bi se ob naslenji kontroli (aprila 2006) dogovorili za vrnitev na delo za 4 ure, za kar pa ne vem, če bom sposobna, ob nadaljevanju zdajšnjega stanja. Občutek imam, da se stanje ne izboljšuje.
Prosim vas za vaše mnenje poteka moje bolezni in izvidov. V približno kakšnem časovnem obdobju bi se ščitnica morala začeti umirjati?
Zahvaljujem se vam za odgovor.
Lp, Yanelli

Spoštovani!

Glede na to, da se kljub zdravljenju s tirostatiki (Propiltiouracil), stanje ne izboljšuje in da se zdravite že od avgusta 2005, bi priporočal zdravljenje z radiojodom ali kirurško odstranitev ščitnice. Povsod po svetu in tudi pri nas, se vedno pogosteje odločamo za aplikacijo radiojoda. Gre za preprost, učinkovit in varen način zdravljenja bazedovke.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

P8dravljeni

Sem noseča 9 tednov in toliko časa tudi vem za bazedovko. V ponedeljek grem v novo službo, zdravnica pa mi svetuje bolniško. Na bolniški nočem biti. Koliko časa pa traja bolniška pri bazedovki? A je to lahko nevarno zame in za otroka in v kakšnem smislu. Prosim za čimprejšnji odgogor

Spoštovani,

bazedovko v nosečnosti mora zdraviti tirolog, ki vam bo v dogovoru z izbranem zdravniku družinske medicine tudi svetoval glede bolniškega staleža.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close