Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Vprasanje

Vprasanje

Pozdravljeni,

Prosim vas za mnenje.
Stara sem 46 let. Pred tremi leti sem bila na popolni odstranitvi ščitnice, saj sem imela težave z dihanjem ker je bila ščitnica povečana na noter. Takrat so mi naredili uz in odvezli vzorce tkiva in je bilo vse v redu, tsh je bil v mejah normale. Zaradi težav z dihanjem so mi predlagali popolno odstranitev. Operacija je potekala brez problema, prav tako tudi okrevanje po njej, nakar so me po 14 dneh obvestili da je bilo rakavo.
Ker so odstranili celo ščitnico, nadaljno zdravljenje ni bilo potrebno.
Takoj po operaciji so se mi začele težave saj so mi začele mravljinčiti roke in obraz, po pregledu krvi mi je v krvi manjkalo kalcija in kalija in sem zato dobila nadomestek v tabletah Rokatrol 2x po 1 tableto in kalcijev karbonat 1x na dan. Euterox imam dnevno 175. Prav tako imam zelo nizek pritisk in kljub paznji pri hrani sem se zacela rediti (od operacije cca 10 kg)
Ali se mi bo stanje krvi kdaj popravilo ali bom morala celo življenje jesti celo goro zdravil?
Hvala

Spoštovani,

po totalni odstranitvi ščitnice je vsekakor potrebno stalno jemanje Euthyroxa. Pomanjkanje kalcija po operaciji ščitnice je včasih prehodno. Glede na to, da so od operacije minila že tri leta bo verjetno potrebno tudi trajno jemanje kalcija in vitamina D (Rocaltrol).

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close