Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Radiojod dojenček

Radiojod dojenček

Pozdravljeni, zanima me kaksna je nevarnost sevanja zaradi radiojoda,ker namrec moja sestra je imela terapijo (hipertiroze) na njen rojstni dan, In so ji rekli da se lahko druzimo na isti dan prejema kapsule za hipertirozo, z izjemo ,da se mora drzat na razdalji enega metra.

jaz pa imam dojencka starega 10 mesecev…To druzenje je bilo vec al manj na razdalji enega metra ampak ,so pa bli trenutki,ko je bila pri otroku blizje od enega metra ,ne pa za dosti casa,mogoce 15 min najvec… druzli smo se nekje 4 urce.

Ali je mozno da se naslednji dan kazejo kaksne posledice zaradi sevanja pri odraslih …slabost,bruhanje?
In kaksne so lahko posledice pri dojencku?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovani,

pri aktivnostih radiojoda (131I), ki jih uporabljamo za zdravljenje hipertiroze (550 do 925 MBq) ni pričakovati nikakršnih neželenih učinkov sevanja niti pri bolniku niti pri odraslih, ki so v kontaktu z bolnikom. Vsekakor vsak bolnik, ki prejme terapevtsko aktivnost radiojoda prejme tudi pisna navodila glede varstva pred sevanjem, kjer je posebej poudarjeno naj se daljši čas ne zadržuje v bližini majhnih otrok in nosečnic (glede na aktivnost) v trajanju dva do tri tedne. Menim sicer, da tudi pri vašem otroku ne bo nikakršnih posledic zaradi sevanja, ki ga je prejel pri vašem druženju.

Lp Edvard Pirnat

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close