Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje prekomerno potenje – ponoči in podnevi

prekomerno potenje – ponoči in podnevi

Spoštovani,

vljudno prosim za vaš nasvet, mnenje, pogled…
Več kot 9 mesecev se nenormalno potim, podnevi in ponoči. Ponoči se moram včasih preobleči tudi do 6x in posušiti lase. Potenje je izrazito, teče od mene, da moram zamenjati posteljo, da spim v suhem. Potim se predvsem med lopaticama, čez križ, pod prsmi in pod ritnicama, ob tem pa so pazduhe nesorazmerno ‘suhe’. Sem v seniorskih letih in potenje ima povsem drug karakter kot nočne ‘valunge’, kjer je naval vročine hitro popustil, sedaj pa kar traja in se moram najprej shladiti, preden se ponovno oblečem. Dnevno potenje je vezano predvsem na fizični napor, a je potreben že minimalen, da izzove potenje, npr. kuhanje kave. Če čez dan ležim pri miru, se ne potim. Me tudi, skoraj stalno, nenormalno zebe.
Opravila sem kar nekaj preiskav: kompletni laboratorij, CT trebuha in prsnega koša za izključitev limfoma, mamografijo, ginekološki pregled in vaginalni UZ. Razen povišane SR (50) so vsi lab. izvidi normalni, tudi ščitnični hormoni in CRP.
To potenje me izčrpava in mi onemogoča normalno funkcioniranje, zato vas prosim za nasvet, kaj naj (še) naredim…

Hvala in prijazen pozdrav

Spoštovani,
Vrsto preiskav ste že opravili. Te niso pokazale odstopanj. Žal ne vem , kaj je vzrok za povečano potenje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Najlepša hvala za hiter odgovor.
LP

New Report

Close