Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Euthyrox in kava

Euthyrox in kava

Pozdravljeni.
Imam vprasanje glede jemanja euthyroxa.
Jemljem ga ze 10 let, imam ups and downs, glede prilagajanja odmerka, priblizno na dve leti je potrebno spremenit odmerek. Drugace sem hipotirozna po zdravljenju z jodom.
Sedaj zopet tsh ni bil ok, zal rezultata ne vem, mi ga dr ni sporocila, samo dvignili so mi odmerek z 3x 75 in 4x 100mg na teden, na 100mg vsak dan. Razmisljam pa ali je mozno da kava vpliva na delovanje euthroxa?
Namrec ko hodim v sluzbo ga vzamem takoj ko se zbudim, nato mine vec kot ura preden jem se vec pa do kave.
Sedaj sem pa doma na cakanju ze mesec in pol in sem ga vzela kasneje, in dostikrat v roku ene ure ali prej ze jedla on spila kavo. Se je mogoce zaradi tega porusilo ravnovesje. Sedaj spet pazim da ne jem vsaj pol ure po njemu kavo tudi cim kasneje.
Me je strah da bo pa zdaj 100mg prevec?
Upam, da razumete vprasanje.
Najlepsa hvala za vas odgovor.
Lep dan se naprej.

Spoštovani,

možno je, da kava in hrana vplivata na resorbcijo tiroksina (Euthyrox). Vsekakor priporočam, da po zaužitju Euthyroxa počakate vsaj pol ure do kave in zajtrka.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

ali taa forum še deluje? Hvala

Spoštovani,

forum še deluje.

lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close