Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Prilagoditev odmerka Euthyrox in nosečnost

Prilagoditev odmerka Euthyrox in nosečnost

Spoštovani,

stara sem 31 let in načrtujem nosečnost (morda sem že noseča – testa še nisem napravila). Že več let se zdravim za kroničnim tioriditisom. Ob jemanju Euthyroxa 75 ug je bil moj zadnji izvid TSH pred 6 meseci 3.61. Nato sem terapijo povišala, in sicer 2x tedensko 100 ug, 5x tedensko 75 ug. Po 3 mesecih nove terapije je bil izvid TSH 4.18 (zgornja vrednost cca 4.9) Zdravnik pravi, da je v mejah normale in da je ok. Ali je to res? Kakšen naj bo moj odmerek Euthyroxa? Mogoče je, da sem noseča, vsekakor pa nosečnost načrtujem.

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

kot že rečeno glede na načrtovanje nosečnosti priporočam zvišati odmerek Euthyroxa n a100 ug dnevno.
LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

zaradi bolezni Hashimoto jemljem Euthyrox. Stara sem 31 let in načrtujem nosečnost.
Jemala sem 2xtedensko 100 ug, 5x tedensko pa 75ug euthyroxa. Po 2 mesecih take terapije je bil TSH 4.18. Nato ste mi svetovali naj jemljem vsak dan po 100ug euthyroxa. Po 2 mesecih terapije 100ug dnevno so moji izvidi sledeči:
TSH 1,69 (zgornja meja 4,2)
T3 4.69 (zgornja meja 6,8)
T4 21,70 (zgornja meja 22).

Prosim za razlago izvidov oz. ali bi treba spremeniti terapijo euthyroxa glede na to, da je t4 povišan oz. zelo na meji in da načrtujem nosečnost?

Skrbi me, ker je kljub normalni vrednosti TSH, dejansko povišan T4 oz. zelo na meji previsokega, poleg tega pa je tudi T3 proti višji vrednosti. Kaj svetujete?

Hvala.

Na prejšnje vprašanje dodajam še, da mi je bila kri za izvide odvzeta zjutraj okoli 8.ure in da sem pred tem zjutraj na tešče vzela terapijo 100ug euthyroxa.

Spoštovani,

glede na navedeno je pri vas odmerek Euthyroxa povsem ustrezen tudi za načrtovanje nosečnosti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close