Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Odštevna scintigrafija ščitnice

Odštevna scintigrafija ščitnice

Pozdravljeni,

bi prosil za razlago izvida :
Povečano je kopičenje fokalno v predelu desnega režnja zgoraj zadaj . V opisanem predelu desno ni videti izotopa.

Hiperparatiroidizem ob adenomu obščitnice
Nodusi v ščitnici – evtiroza
Tako po domače kaj to pomeni. Moram biti zaskrbljen ?

Hvala.lp

Spoštovani,

navedeno verjetno pomeni, da gre za prekomerno delovanje obščitnice. Glede terapije se posvetujte z endokrinologom, ki vas je napotil na preiskave.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala .. Vsekakor sem v obravnavi pri svojem endokrinologu.. Zanima me ,kaj so v takšnih primerih najpogostejše terapije. ?

Kaj konkretno pomeni fokalno kopičenje , in ni izotopa ?

Hvala.lp

Spoštovani,

“Odštevna scintigrafija obščitnic” temelji na različni afiniteti kopičenja dveh izotopov (tehnecija in mibija) v tkivu ščitnice in obščitničnih žlez. Uporabljamo jo za prikazovanje morebitnih adenomov obščitnic, v katerih se mibi bistevo bolje kopiči kot tehnecij. Glede na navedeno je možno, da gre pri vas za adenom obščitnice v področju desnega režnja ščitnice. V zadnjem času preiskavo nadomešča PET CT preiskava s holinom. Zdravljenje je najpogosteje kirurška odstranitev adenoma.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

“Odštevna scintigrafija obščitnic” temelji na različni afiniteti kopičenja dveh izotopov (tehnecija in mibija) v tkivu ščitnice in obščitničnih žlez. Uporabljamo jo za prikazovanje morebitnih adenomov obščitnic, v katerih se mibi bistevo bolje kopiči kot tehnecij. Glede na navedeno je možno, da gre pri vas za adenom obščitnice v področju desnega režnja ščitnice. V zadnjem času preiskavo nadomešča PET CT preiskava s holinom. Zdravljenje je najpogosteje kirurška odstranitev adenoma.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za odgovor. Imam pa že novo vprašanje.

Zadnjič sem dal še kri v laboratorij,predvsem zaradi kalcija ki je sedaj bil 2,82.

Me je pa moj tirolog že kar naročil naprej ,tako da sem danes dobil že pošto iz onkološkega z vabilom za ” prvi pregled” v januarju.

Nisem bil sedaj nič pri tirologu ,zato prosim za pojasnilo če je možno .

Tirolog je svetoval operativno odstranitev.

Ali ta “prvi pregled ” pomeni že kar takoj operacijo ,ali je še to pregled ,in se potem določi termin operacije ?

In pa oprostite , ali to da je ta pregled na onkološkem že kar pomeni da je rakasto ??

Hvala že vnaprej.lp

Spoštovani,

glede na navedeno gre pri vas za prekomerno delovanje obščitničnih žlez (hiperparatiroidizem). Najpogostejši vzrok je adenom obščitnice. Če se adenom potrdi je potrebna kirurška odstranitev. Pregled na Onkološkem inštitutu, kjer operirajo adenome obščitnic, nikakor ne pomeni, da gre za rakavo tvorbo.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala za pojasnilo. Sem že bil na prvem pregledu na onkološkem inštitutu. Hvala.

New Report

Close