Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Močno povišan TSH (Hashimoto)

Močno povišan TSH (Hashimoto)

Spoštovani,

Imam Hashimotov tiroditos, ki je bil cca desetletje “v mirovanju”, oziroma sem zadnja leta jemala 25mg Euthyroxa dnevno.

Pred cca pol leta so mi pri pregledu na onkološkem inštitutu (zdravila sem se zaradi raka dojke) ugotovili nekoliko povišane vrednosti, zato mi je osebna zdravnica povečala terapijo (3x tedensko 50mg, ostalo pa 25mg). Na kontroli v ZD po 6 tednih je bila vrednost TSH ok.

Danes pa so mi na kontrolnem pregledu na OI izmerili TSH kar 21, zato sem bila napotena na tirološko ambulanto, internist onkolog pa mi je svetoval naj dozo Euthyroxa takoj povečam na 50mg dnevno. Kot kaže čakalna vrsta do konca februarja ne bom prišla na vrsto pri tirologu.

Ali bo doza 50mg dnevno do pregleda ok, naj vmes zaprosim še za kak lab test osebno zdravnico?

Sicer cca 4 mesece sedaj jemljem tamoksifen (Nolvadex), je možno poskok TSH pripisati temu?

Najlepše se vam zahvaljujem za pozornost in odgovor.

Spoštovani,

vsekakor je potrebno zvišati odmerek Euthyroxa na 50 ug dnevno in kontroli TSH in hormona čez dva do tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close