Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Feokromovitom

Feokromovitom

Enega dne sem dobila vnetje mehurja. Ker antibiotik ni prijel, so mi ga zamenjali toda še vedno ni prijel…stanje mehurja se je sicer izboljšalo, vendar izvid krvi in urina je bil sumljiv. Poslali so me na ultrazvok trebušnih organov. Tam so našli neko neopredeljeno stanje, zato so me poslali na CT z barvilom. Na vrsto sem prišla (v Mariboru) v enem tednu. Izkazalo se je, da imam neko bulo in pa anevrizmo na vranici. V ambulanti na polikliniki sem naredila urinski test, vzeli so mi tudi kri. Po 5 dneh sem dobila izvide, ob 12 uri na petek so me poklicali naj takoj pridem v bolnico na endrokrinološki oddelek.
Izkazalo se je, da imam feokromocitom – tumor nadledvične žleze. Imela sem zelo povišan adrenalin in neoadrenalin. Za ta tumor je značilen visok pritisk in povišan utrip srca ter potenje. Jaz pritiska v življenju nisem imela več kot 110 – 60. Povišanega utripa nisem imela. Sem pa se potila. Čedalje bolj. Zbujala sem se z mokrim hrbtom in vratom. Lase bi lahko umivala vsak dan. Občasno sem čutila notranji nemir in tisti občutek, da sem tempirana bomba. Vendar kdo se tako ne počuti ob dveh majhnih otrocih? 😊
V UKC sem ostala 5 tednov. Najprej so mi naredili poseg arterije na vranici, čez nekaj tednov pa operacijo tumorja. Ves čas sem pila 3 litre slane tekočine na dan in jedla neke tablete za širjenje krvi, zaradi operacije. Počutje je bilo sprva ok, nato pa so se pojavile hude vrtoglavice. Nekaj dni pred operacijo sem bila na infuziji noč in dan. Moram pohvaliti izjemne zdravnike i izjemne medicinke sestre in brate – celotni oddelek 8. nadstropja endrokrinološke klinike. Toliko prijaznih ljudi na kupu še nisem srečala.
Operiral me je urolog. Izrezali so mi tumor v velikosti 7,5*5×4 cm v levi nadledvični žlezi. Na levi strani trebuha imam brazgotino 4 cm in dve rani po 1 cm. Ponosna sem ta te brazgotine, to so brazgotine moje zmage!!
Domov sem šla četrti dan po operaciji, okrevanje doma je bilo cca 10 dni peklensko in šele po cca 2 mesecih sem prišla k sebi. Da lahko športam pa je trajalo cca pol leta.
Tri tedne po operaciji, sem zopet šla na oddelek na testiranje hormonov. Vse ok…Tudi sedaj 9 mesecev po operaciji se izvrstno počutim…kako lepo je, če se človek ne poti😊
Za bolezen niso vedno potrebni vsi simptomi…delajmo preventivo in ostanimo zdravi.

Spoštovani,

hvala za posredovanje vaših izkušenj.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,
kot strokovnjak za to področje…kaj mi svetujete, da čim bolje podprem delovanje druge nadledvičnice? Zaenkrat ne jemljem hormonskih nadomestil in želim, da tako ostane…hvala.

Spoštovani,

žal ne poznam načina kako bi lahko okrepili delovanje vaše druge nadledvičnice.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close