Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hasimoto

Hasimoto

Pozdravljeni,

dne 3.7. sem opravila pregled v kliniki za bolezni ščitnice na Polikliniki. V priponki vam pošiljam izvid. Vljudno bi vas prosila če mi samo razložite kaj točno pomeni kronični limfocitni tiroidtis… In kaj lahko sama naredim,da se bom počutila bolje kot se.
V prtičakovanju vašega odgovora vas lepo pozdravljam

Spoštovani,

kronični limfocitni tiroiditis Hashimoto je avtoimunsko vnetje ščitnice, ki je predvsem genetsko determinirano. Gre za motnjo v delovanju imunskega sistema, ki ne prepozna ščitnice kot telesu lastno tkivo in pride do aktivacije imunskega sistema in kroničnega vnetja ščitnice. V končni fazi bolezni se lahko pojavi premajhno delovanje ščitnice (hipotiroza), zato je potrebno redno kontrolirati TSH in hormona. Sicer je bilo na tem forumu o Hashimotovem tiroiditisu že zelo veliko napisanega.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni g. Pirnat ,

najlepša hvala za vaš odgovor . Imam še eno vprašanje. Omotica, na trenutke visok krvni tlak in tresenje telesa so lahko tudi simptomi Hashimota? ( UZ srca bp)

Lep pozdrav

Spoštovani,

glede na to, da je delovanje ščitnice normalno je vzrok za navedene težave (omotica, občasno visok krvni tlak) iskati drugje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Že kar nekaj let imam diagnozo Hashimoto in jemljem 125 mikrogramov Euthyrox – dozo, ki je bila postavljena ob diagnozi in mi je ustrezala. Pol leta nazaj so v Euthyroxu spremenili polnila in farmacevtka v lekarni me je opozorila na ponovno kontrolo, kar sem danes tudi storila, zaradi slabšega počutja, potenja, utrujenosti.
Izvidi so sledeči:
TSH je previsok – 5,96
T3: 4,09
T4: 16,10
Ker sem stara 37 let in se trudim zanositi, vas prosim za nasvet glede prilagoditve doze Euthyroxa oz. ali je bolje, da se z osebnim zdravnikom dogovorim za napotnico na vašo ambulanto?
Najlepša hvala, Maja

Spoštovani,

glede na načrtovanje nosečnosti priporočam zvišati odmerek Euthyroxa na 150 ug dnevno. Kontrola TSH čez dva do tri mesece in takoj v primeru nosečnosti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close