Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nihanje ščitničnih hormonov

Nihanje ščitničnih hormonov

Pozdravljeni.
Že eno leto ne morem uravnati hormonov. Imam Hasimotov tiroiditis že 20 let, pa do sedaj mi ščitnica ni tako nagajala. Imam 40 let.
Namreč leta sem jemala 137mg Euthyroxa, lani maja so mi zvišali na 150mg, zaradi hipotiroze, a izkazalo se je, da je 150 preveč, ponovno sem jemala 137, a bilo po nekaj mesecih tudi to preveč. Počutje je bilo pa super. TSH 0,02 T3 4,6 T4 17.3. Še nikoli nisem imela toliko energije. A so mi odmerek znižali na 125. Vrednosti hormonov niso merili zaradi korone. Pojavilo pa se je tresenje in razbijanje srca, zato so mi znižali na 100 mg. Po nekaj tednih so se tem znakom pridružili še nemogoča utrujenost, prebavne težave, mraz, dodatni kilogrami … TSH 8,06 T3 3.31 T4 11,87. Potem so mi povišali dozo Euthyroxa na 112mg+ 10mg Thybon. Utrujenost je prenehala, razbijanje srca pa ostaja, nekajkrat dnevno par minut. Po 4.tednih TSH 0.17 T3 3,6 T4 14,9.
Obračam se na vas z vprašanjem kaj je vzrok, da mi predvsem TSH nihaj, saj vrednosti T3 in T4, ostajajo v mejah. Saj takšnih nihanj nisem bila vajena. Predvsem pa kaj bi bil vzrok, da mi sedaj ustrezajo nižje doze Euthyroxa kot pred leti? Ali je mogoče pomisliti na težave s hipofizo?
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

nihanje vrednosti TSH se pri nadomestnem zdravljenju hipotiroze s preparati tiroksina navadno pojavi ob spremembi režima jemanja zdravila, jemanju drugih zdravil, spremembi telesne mase…Glede na navedeno ne gre za motnjo v delovanju hipofize.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close