Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hipotiroza s povišanim TSH

Hipotiroza s povišanim TSH

Pozdravljeni,
stara sem 22 let, 13.4. 2018 sem bila prvič na pregledu pri tirologu, zaradi povišanega TSH. Prvi izvid je bil : TSH 10,24, FT4 15,12 FT3 5,41. Zdravnik se je odločil za ultrazvok, ki je bil b.p. in za testa aTg aTPO, ki sta bila negativna. Predpisal mi je euthyrox 25, zaradi suma na latentno hipotirozo ob verjetnem avtoimunskem vnetju. Po jemanju tablet sem imela tri mesece kasneje TSH 8,85 ostalo v mejah normale. Predpisal mi je euthyrox 50, ki pa sem ga kmalu, zaradi slabega počutja ob jemanju, nehala jemati. 15.10. 2018 in 2.4. 2019 sem imela TSH 3,96 ostalo v mejah normale. Ultrazvok ščitnice je bil 2. 4. 2019 b.p. Nimam težav s pridobivanjem teže, izpadanjem las, krhkimi nohti ali druge znake značilne za hipotirozo. Ob jemanju euthyrox 50 sem se ponoči potila. Trenutno čakam na kontrolo, ki bo verjetno še to leto.
Glede na izvide sem zmedena in me zanima ali gre lahko pri meni res za avtoimunsko bolezen ali je problem kje drugje?

Spoštovani,

glede na to, da se trenutno dobro počutite in je TSH 3,96 mE/l kar je za večino laboratorijev normalna vrednost, zdravljenje ščitnice ni potrebno. Ali gre za avtoimunsko bolezen ščitnice ali ne, vam žal ne vem.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close