Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Tolmačenje odvzema krvi

Tolmačenje odvzema krvi

Pozdravljeni, prosim za razlago glede izvida in sicer: S-TSH:0,22 (0,46-4,68), S-TG:93,1 (1,6-60), S-TG 107% (70-130), S-PROSTI T3:6,41 (4,26-8,10), S-PROSTI T4: 16,40 (10-28,2).
Struktura je hopoehogena, nehomogena, grobo zrnata. Gomolj velikosti 13*10mm, deloma cistično degeneriran, robno prekrvljen, drugi gomolj 15*11mm in spodaj 13mm pravtako robno prekrvavljen- kaj pomeni robno prekrvavljen? Veliko cističnih lezij do 5mm.Hopoehogen gomolj 8*10mm in centralno izoehogeno področje velikosti 1 cm.
Prosim za razlago, predvsem pa me zanima katera vrsta gomoljev je nevarnih.
Zdravnica mi je predlagala naj jemljem jodirano sol, saj uporabljam himalajsko sol. Zanima me kako dobiti na recept pravi čisti naravni jod, ker vem da ga lahko dobimo, vprašanje je zakaj nam ga ne dajo na recept. Zanima me tudi kako in s katerimi testi preveriti koliko joda imamo v telesu in zakaj nam zdravniki ne opravijo tovrstni test.
Zaenkrat toliko, lp

Spoštovani,

glede na navedene izvide gre pri vas za blago hipertirozo verjetno zaradi avtonomnega tkiva ščitnice. Za opredelitev vzroka bi bilo potrebno opraviti scintigrafijo ščitnice. Za oceno količine joda v telesu je dober test določevanje joda v urinu, ki pa ni rutinska preiskava. Vsekakor je koristno uporabljati jodirano kuhinjsko sol. Dodajanje joda v obliki kapljic (Lugol) ali drugih substanc ne priporočam, ker ga lahko dodamo preveč. Večja količina joda je lahko nevarna, ker povzroči motnje v delovanju ščitnice.

lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdrav,
hvala za odgovor. Imam še eno vprašanje, ki je verjento povezano s ščitnico in sicer da mi že nekaj časa, kako leto intenzivno odpadajo lasje. Ti postajajo tanjši, puhasti in zelo redki. Zanima me če je to povezano s ščitnico in kako naj to odpravim ali zaustavim. Vnaprej hvala,lp

Spoštovani,

vzroki za prekomerno izpadanje las so lahko različni. Tudi moteno delovanje ščitnice lahko včasih povzroči izpadanje las. Najpogostejši vzroki so sezonsko izpadanje, sistemske bolezni, bolezni kože in lasišča, hormonske motnje (androgena alopacija), pomanjkanje mineralov….

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close