Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje TEŽAVE

TEŽAVE

Pozdravljeni, na vas se obračam, ker sem se znašla v velikih težavah. Imam potrjen sindrom policističnih jajčnikov, endrokirolog mi je pred leti predpisal Aldactone 100 mg ter Primolut-Nor počutila sem se odlično mestruacije so bile redne voda mi ni zastajala. Problem se je pojavil sedaj ko želim zanositi za sabo imam 3 neuspešne ciklusu stimulacije s Klomifenom ter nato še 3 cikluse s Bemfolo. Do ovulacije je prišlo v prvih dveh ciklusih z Bemfolo, vendar do zanositve ni prišlo. Ginekolog mi je v času stimulacije zamenjal Primolut-Nor z Dabrostonom in ukinil Aldactone 100 mg. 6 mesecev sem zdržala brez Aldactona sedaj pa sem ga urgentno morala začet jemat ker sem bila od trebuha do glave vsa otekla predvsem prsi in vrat kjer so bezgalke,.. Takoj ko sme vzela Aldactone 100 mg je oteklina splaknila imela sem tudi občutek, da mi zmankuje zraka v času nejamanje. Sedaj sem na čakanju za operacijski poseg diagnostična histerskopija in laporoskopija z ovarian drillingom,… Ker ginekolog nima izkušenj z Aldactonom vas prosim če mi lahko svetujete alternativno zdravilo namesto Aldactona 100 mg, katero bi se lahko jemalo tudi če bi prišlo do zanositve, ker se zelo matram in slabo počutim ter me zastajanje vode ovira pri vsakodnevnih opravilih. Najlepša vam hvala

Spoštovani,

pri vodenju bolnic s PCOS v nosečnosti je potrebno dobro sodelovanje ginekologa in endokrinologa. Priporočam ponovni regled pri endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close