Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Hormonske motnje ali psiha?

Hormonske motnje ali psiha?

Pozdravljeni!

Težave se mi pojavljajo že dober mesec dni. Začelo se je z nespečo nočjo, zjutraj pb kavi v službi pa sem se začela tresti, nisem morala več zbrano slediti pogovorom, oblil me je pot, v toaleti sem se poskusila ohladiti, a zaman. Iz službe sem odšla domov in se poskusila naspati, a nekako ni šlo. V sebi sem čutila nekakšno nervozo, konstantno sem imela mokre dlani in podplate, srce mi je močno razbijalo. Glede na to, da imam hormonske motnje (PCOS in mejno nadlevično žlezo ter ščitnico) sem odšla k svoji zdravnici, kjer mi je pogledala osnovni ščitnični hormon in komplet krvno sliko, naredila pregled srca in vsi izvidi so bili okej. Rekla mi je, da je to najverjetne pogojeno z mojim stresom in, da mi lahko predpiše pomirjevala, kar sem zavrnila. Ker se stanje ni izboljšalo, sem začela obiskovati psihoterapijo. Moje stanje pa se je iz opisanega spremenilo v kronično utrujenost, spim po 12ur na dan, občutek inam, da se tresem v prsnwm košu, vsako jutro se zbudim z zelo tresočimi rokami in nasplošno se ne počutim kot jaz. Popadari me je začela tudi brezvolja, depresivno razpoloženje. Zanima me vaše mnenje glede na opisane težave in moje zadnje izvide pri enokrinologu, ki so bili mejni? Ali se vam zdi, da je vzrok samo psihološke narave ali naj pregledam še ostalw hormone?

Stara sem 25 let in se bojujen s hormonskimi težavami že od 6. Leta, ko sem imela prezgodnjo puberteto. Zdi se mi, da sem tudi pridobila nekaj kg, čeprav se ne prehranjujem deugače kot kadarkoli. Zadnji dve leti sta bili zame ekstremno stresni, tako fizično kot psihično. Zelo eada bi se čimpreje počutila spet jaz v svoji koŽic ker me trenutno stanje res ovira in postavlja v še slabšo voljo.

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

težave, ki jih navajate verjetno niso posledica hormonskih motenj ampak so psihično pogojene.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close