Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Kontrola ščitničnih hormonov po splavu

Kontrola ščitničnih hormonov po splavu

Pozdravljeni,

pred 8 meseci so mi diagnosticirali kronični limfocitni tiroiditis, vrednosti, merjene na polikniki:
TSH 4,23 mE/L
FT4 12,8 pmol/L
FT3 5,0 pmol/L
antiTG 57 kE/L
antiTPO > 1300 kE/L

Glede na to, da sem načrtovala nosečnost (IVF), so mi predpisali Euthyrox 25 dnevno in po dveh mesecih so bile vrednosti naslednje:
TSH 1,27 mE/L
FT4 14,4 pmol/L
FT3 4,1 pmol/L,
zato mi je bilo svetovano, da s predpisano terapijo nadaljujem.

Ker so bile vrednosti ščitničnih hormonov normalne, sem začela s postopkom IVF, ki je bil uspešen, nosečnost je potekala v redu, po kontroli TSH v 8. tednu, ki je bil 3,155, sem začela jemati povišano dozo Euthyroxa 37,5 mcg. Kontrola v 14. tednu nosečnosti – vrednost TSH 2,465.

Žal so nato pri plodu ugotovili hude razvojne nepravilnosti, ki niso združljive z življenjem, zaradi česar sva se morala odločiti za prekinitev nosečnosti v 18. tednu nosečnosti. Sedaj (18 dni po splavu) še vedno jemljem povečan odmerek Euthyroxa, zanima pa me, koliko časa naj tako povečan odmerek še jemljem in kdaj je primerno, da ponovno grem na kontrolo vrednosti TSH?

Že vnaprej najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Priporočam kontrolo TSH 6 do 8 tednov po splavu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close