Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic opogumila sem se

opogumila sem se

Že nekaj let sem na MONU in lani se pozorneje sledila debati o darovanju spolne celice.Po pogovoru s partnerjem sem se odločila, da grem v ta postopek in morda s tem omogočim celo kaki Monovki, da dobi otročička. Danes sem bila na prvem pogovoru, pregledu, od razjasnitve določenih okoliščin je odvisno, ali bo zadeva šla naprej ali bo ostalo zgolj pri dobrem namenu. Hvala gospe dr.Pintar za topel odnos, prav tako sestri Tatjani. Upam, da bom lahko darovalka in me bo skozi življenje grela misel, da sem nekomu pomagala uresničiti gorečo željo po otroku.
Drage Monovke, ki čakate na jajčece…držim pesti da bo čakalna doba karseda kratka in ne-mučna in da bo postopek uspel.
Verena

Pozdravljena!
Moram pokomentirat tvoj post, saj se mi zdi ful lepo od tebe, da si se odločila, da boš darovala svoje spolne celice.
Sama se borim z neplodnostjo, sicer jajčeca ne potrebujem, čeprav sem pa tudi razmišljala o tem, kaj bo, če ne bo šlo drugače, jajčec pa ni na zalogi… V glavnem, pri meni stvar reši PGD, tako da, hvala Bogu ne potrebujem jajčeca.
Sem pa res vesela, da si se odločila darovat in upam, da bo v prihodnje več takih oseb, kot si ti.
Mimogrede, glede na to, da je tvoj post že malo starejši, a si že darovala?

Lp

Pozdravljeni,

Sama sem darovalka postopki so hitro, neboleči, prijaznost sester in dr. Pintarjeve v LJ je več kot zadovoljiva. Občodujem ženske, ki naredijo ta prečidoviti korak in s tem pomagajo opogumljati druge, da prestoijo na našo pot in s tem pomagajo skrajšati čakalne dobe. Še več donatork in donatorje. Naj naredijo nekaj dobrega.
Sama z možem čakava darovano moško celico. Jaz pa sem darovalka na večih področjih ( darovanje ženske spolne celice,darovanje krvi…. )

Spoštovana dr. Pintar.

Ali to pomeni, da ste na GK spremenili politiko in kot darovalke sedaj sprejemate tudi tiste, ki so v čakalni vrsti za moško spolno celico?

Tudi midva jo namreč potrebujeva in ko sem pred cca. 3 leti želela sama darovati, mi je bilo rečeno, da ne pridem v poštev. Nekaj o “vezani trgovini”, če se prav spomnim. Midva sva medtem sicer že prišla na vrsto, darovati pa spet ne morem – EMŠO…

ilona

Spoštovani,

ja res, pred časom smo imeli neljubi pripetljaj, ko je pacientka ob darovanju, kljub vsem vnaprejšnjim soglasjem, vseeno pričakovala, da bo preskočila vrsto za prejem darovanega semena. To je bil za vse nas velik šok, zato smo takrat to možnost darovanja zaustavili. Takrat smo darovalkine celice zamrznili, ker ni bilo etično, da jih sprejmemo v darovanje. Te svoje zamrznjene jajčne celice je potem uporabila za postopek z darovanim semenom, ko je prišla na vrsto.

Sedaj smo se ponovno odločili, da je takšno darovanje v posebnem ciklusu možno, se pa v vsakem primeru ponovno temeljito pogovorimo in odločamo individualno.

Lepo pozdravljeni,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close