Najdi forum

Darovalec

Spoštovani,

imam mogoče nenavadnoi vprašanje toda zadnje čase sem okoli sebe poslušala toliko negativnih mnenj, da sem se odločila da takole vprašam kar me zanima.
Vem, da je po telefonu hitreje toda strah me je kaj mi lahko poveste takole je pa vsaj lažje ker lahko večkrat potem preberem.

Ker imam podatek (upam da pravilen) d se vse darovane celice shranjujejo na GK je moje vprašanje naslednje – leta 2004 v januarju sem dobila svojega darovalca. V marcu 04 sem šla prvič na postopek z darovano moško celico ( pri dr. Reš). Postopek je uspel, toda v nadaljni fazi sem splavila. Na postopek z zamrznjenčki sem šla v juniju 04 in postopek je bil neuspešen. Zaradi raznih osebnih težav in v končni fazi tudi službenih sem nadaljne postopke odložila.

Sedaj 1 leto po zadnjem poskusu bi ponovno rada šla na postopek. Tukaj pa pride do mojega (upam da neupravičenega) strahu. In sicer vsi mi pravijo, da naj se čimprej pozanimam če sploh še imam darovalca, ker naj bi bilo menda veliko pomanjkanje.

Čeprav v kolikor sem jaz razumela, ko sem to isto spraševala so mi rekli, da je moj darovalec moj (oziroma še od enega para) in da čaka name. Zanima me ali je to res ali se moram sedaj ponovno prijaviti za darovalca.

V postopek bi šla avgusta!

Za odgovor najlepša hvala.

Sonček

Spoštovani!

Ker lahko op zakonu en darovalec daruje le v največ dve družini, darovalce tudi mi razporedimo tako, da glede na količino shranjenega semena seme darovalca uporabimo le za eno ali pa dve družini za vse postopke OBMP. Lahko ste brez skrbi – seme je shranjeno za vas.

Lep pozdrav,

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Ali je zamrznjeno seme potem, ko se odmrzne slabše kvalitete?

Hvala za odgovor!

Lp, Anika

New Report

Close