Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza šok v glavi

šok v glavi

pozdravljeni,
pred kakšnima 2 mesecoma sem imel kot nekakšen šok v glavi ..kot nek pok blisk in se mi je začelo vrtet in čutil sem mravljince po celem telesu ,tako je bilo le enkrat ..po tem pa se mi dogaja da imam samo sekund do dve sekundn šok/blisk v glavi potem pa je spet vse normalno…naredili so ct glave ki je bil brez problem..sedaj pa me zanima kaj bi to lahko bilo ker me je res strah? star pa sem 23 let

lp

youwe,

če slučajno še bereš ta forum prosim, oglasi se. Meni se dogaja enako, s tem, da imam te “prebliske”
samo pred spanjem. Za trenutek ali dva izgubim zavest, potem je vse normalno.

Pozdravljeni,

vaši simtpomi so nespecifični in jih težko opredelimo takole preko interneta.
V kolikor so težave izrazite, bi bil potreben pogovor v živo, kjer lahko zdravnik bolj podrobno razdela Vaše težave. Svetujem, da obiščete osebnega zdravnika, v kolikor se opisane težave ponavljajo.

Lep pozdrav

Spoštovani g. Brecl,

od lanskega avgusta poskušam ugotoviti kaj se z mano dogaja. Zaradi teh kratkotrajnih izgub zavesti in teh bliskov/pokov v glavi, ki jih navaja tudi uporabnik nad mano, sem bila pri osebni zdravnici. Ta me je najprej napotila na ORL (vse bp), zatem v nevrološko ambulanto. Naredila sem MR (vse bp, razen ciste na glanduli pinealis – ta je bila tudi že na starejših slikah in nekoliko zadebeljeni sluznici v nosni votlini in etmoidalnih celicah), opravila sem EEG (vse bp), zatem še EEG po deprivaciji spanja (vse bp). Samoplačniško sem poiskala še drugo mnenje pri enem izkušenem nevrologu, ki mi ravno tako ni znal dati odgovora na moja vprašanja.

Kaj lahko še storim?

Naj pojasnim s čim se mučim že od lanskega poletja. Vsakokrat ko zvečer ležem spat se tresem od strahu kaj mi bo prinesla noč. Zgodi se pa tako: ko se umirim, poskušam zaspati, mi v glavi, nekje v predelu čela dobesedno “zacvrči”, kot bi prišlo do kratkega stika v možganih. Nekajkrat se je to zgodilo tako glasno, da me je bolelo uho še ves naslednji dan. Ti “prebliski” se ponovijo večkrat, vse dokler (mukoma, pa vendarle nekako) zaspim. Čeprav imam oči zaprte se mi pod vekami “zabliska”, kot bi zunaj divjala nevihta. Občutek imam, da izgubim zavest, a sem že naslednji trenutek pri sebi. Ker pa me vse to prestraši, zaboli in posledično predrami, moram vse to (poskusiti zaspati) spet od začetka. Ob tem vsakič trznem, ali z roko, ali z nogo, glavo… Opazila sem tudi, da sem v tem času preobčutljiva na zvok. Pravzaprav mi prav kakšen šum v okolici (se zatrese hladilnik, se prižge peč centralne kurjave…) izzove ta preblisk. Smešno, vem. Še posebej, če vam povem, da živim v mestu, v bloku, kjer smo vsi ves čas izpostavljeni določenemu hrupu, pa me ta čez dan niti najmanj ne moti. In ob dejstvu, da sem sicer zdrava. Stara 43 let, poročena, mati dveh otrok, brez večjih skrbi. Občasno me mučijo le migrene, ki jih obvladujem z Imigranom, ki pa sem jih nekaj časa tudi imela malce na sumu kot krivca za moje težave.

Prečesala sem internet po dolgem in počez. Razen uporabnika nad mano in še ene gospe na MS forumu, ki toži o enakih težavah in jih opisuje z besedami kot bi ji počila petarda v glavi (kar dejansko nekako tako občutiš), nisem našla nič. Nič! Iz vseh ambulant so me odpravili z mnenjem: Jasnega vzroka kratkotrajnih izgub zavesti nismo uspeli ugotoviti. Meni se pa že meša.

Če imate kakršenkoli nasvet ali idejo kje se zadeve lotiti, mi lahko verjamete, da vam bom iz srca hvaležna.
Vesela bi bila tudi, če bi se oglasil še kdo, ki ima podobne težave.

Lep pozdrav, Eva

Spoštovani,

v kolikor sta Vas pregledala dva nevrologa in nista ugotovila posebnosti, bova sama, še posebej pa preko interneta težko bolj konkretna. Vsekakor glede na vse opravljene preiskave ne moremo govoriti o multipli sklerozi.

Tudi sicer simptomi, ki jih opisujete, niso značilni za to bolezen. Nekatere stvari, ki jih opisujete so popolnoma normalne (npr. trzanje ob uvodu v spanec). Morda je vseeno smiselno razmisliti o morebitnih stresnih dejavnikih in v tem smislu nekoliko prilagoditi življenje, saj se lahko takšna stanja kažejo tudi s telesnimi simptomi.

Lepo pozdravljeni.

meni se to dogaja v spanju. zaspim za kake 15 min in se zbudim zaradi negativnih sanj slisim sumece zvoke v glavi in nato se zbudim ko imam obcutek kot da me sredi mozganov nekaj zelo stiska in nekaj me pretrese po telesu. to traja priblizno 5 sekund in zmeraj se bojim zaspati nazaj. ko se mi to dogaja se nemorem gibati ali govoriti. kaj bi bilo lahko narobe? stara sem 13 let
lp

New Report

Close