Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Vid in MS

Vid in MS

Pozdravljeni,
pred mesecem dni so se mi začeli mravljinci v rokah in nogah, od nekdaj pa imam že probleme z mehurjem (pogosta vnetja+prekomerno aktivni mehur). Zdravnica me je poslala k nevrologu, ki pravi da je nevrološko stanje (refleksi, hoja itd..) normalno, vidno polje brez izpadov. Ker sem mlada (22 let) me je vseeno poslal na MR hrbtenice in glave da ovržemo MS.
V zadnjem tednu se mi pojavlja da slabo vidim brez očal. Očala sem do sedaj nosila zgolj na faxu in dioptrijo imam majhno (0,75 na daleč), nikoli nisem stalno nosila očal. Sedaj skoraj ne morem početi nič če jih nimam gor, z očali pa funkcioniram normalno. Poleg tega opažam da se mi oči minimalno solzijo (kot da bi bila prehlajena a nisem). Zanima me če je to lahko znak MS ali je pri MS značilno da bi slabše videla tudi z očali in je vse samo v psihi?
Veliko razmišljam o tem in sem zelo prestrašena, ker imam v glavi invalidnost in osamljenost v primeru MS.
Drugače sem študentka, športnica in glasbenica, na splošno aktivna punca, ki pa jo je sedaj zelo prestrašilo vse skupaj.

New Report

Close