Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Sum MS?

Sum MS?

Zadnjih pol leta se ubadam s številnimi težavami. Prvo sem imel skrbi glede spolno prenosljive bolezni ker sem imel rizičen spolni odnos. Občutil sem vse mogoče simptome za okužbo z HIV, po enem letu sem odšel na test. Rezultat Nereaktiven. Nato en mesec dobro počutje nato pa spet nove težave. Najprej težave s črevesjem (prebava), velikokrat driska, ter manjše težave z živci predvsem na desnem očesu, kjer mi je oko utripalo. Pa posumim spet na kakšno še možno SPB, naredim še enkrat test za HIV ter še sifilis spet Neraktiven. Sedaj zadnje dni pa se mi pojavljajo nove težave. SPet težave z desnim očesom ki mi nekako utripa na trenutke imam tudi otečeno desno lice, malo zamašen nos ter bolečine v zadnjem predelu glave. Za trenutek sem imel tudi en dan zelo šibko desno stran telesa (noge, roke), pa grem do zdravnika in ne ugotovijo nič, mogoče le vnetje sinusa ali kaj podobnega, dobim tablete B complex. Sedaj po praih dneh pa še dodatne težave. Imam nekako slab občutek v nogah od pasu navzdol, šibkost obeh okončnin. Ker mi je znana boleten MS grem preverit simptome in takoj se najdem v nekih simptomih. Uriniranje se mi je močno povečalo, takoj ko kaj spijem grem na vodo, občutek nog je zelo šibek, manjši napadi panike. Utrujenost se mi tudi zelo pogosto pojavlja (pred pol leta sem še pretekel 10 km dokaj normalno, sedaj sem utrujen že po 2km, je pa res da delam v pisarni in sem bil par mesecev zelo nedejaven), ponoči se redno zbujam vsaj enkrat na noč, potem pa lahko normalno zaspim nazaj. Pojavlja se mi tudi povečana žeja, ampak spet če spijem karkoli takoj moram na vodo. Te povečane težave se mi pojavljajo takoj k osem prebral nekaj simptomov o MS. Kašno je vaše mnenje? Gre lahko res za kake resne težave, ali sem zgolj nek hipohonder ki takoj ob kakih težavah pomislim na najhujše s tem pa začutim tudi vse mogoče simptome?

New Report

Close