Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? zdravnik s koncesijo

zdravnik s koncesijo

Mogoče kdo ve točno kaj pomeni zdravnik s koncesijo. Na pr. splošni zdravnik, ki ima še naprej paciente z zdrav. zavarovanjem in ne samoplačnike, kaj se tu spremeni? A se spremeni samo zanj ali tudi za nas njegove paciente? Bo mogoče še bolj šparal s spec. pregledi kot doslej?

Za paciente se ne spremeni nič oz. gre na bolje, ker zdravnik med ordinacijo nima sestankov, potnikov…….

Spremeni se za osebje, ki ga kot kocesionar ne potrebuje več toliko. Govorim o med. sestrah in ostalem administrativnem štabu, ki ga je prej v javnem zavodu neobhodno potreboval.

Ja in “zaposleni” so vsi družinski člani – vse pa leži po možnosti na kakšni med.sestri, ki še lulat ne utegne.

Ker pa je vse plačljivo včasih dvomim tudi koliko se pošilja ljudi na nadaljne preiskave.

V javnih zavodih odločno preveč – zasebniki pa premalo? Vse za denar.

Ima tudi kakšen sestanek in farmacevte, ne morete pa do nobenega zdravnika popoldne, če je vaš koncesionar delal dopoldne, ne morete do njega v soboto, ker jih on ne dela. Ne dobite laboratorijskih storitev takrat, ko bi si jih morda vi želeli, še takrat, ko so potrebne, boste dobili zamegljene odgovore, da sedaj pa res še niso potrebni, ipd, ipd. Dobite pa nasmeh in prijaznost.

Delno res, sploh ta predtazadnji stavek. Delno pa malo bolj kot ne na pamet.

Ja dobite več prijaznosti in veliko manj mapotnic in receptov.No moram priznati,da so prijazni tudi zdravniki v ZD.

ma to je odvisno od vsakega posameznega zdravnika.

So zdravniki v zd, ki zlepa ne napišejo napotnice in so taki s koncesijo kjer ni problem dobit nobene napotnice. No moja je že taka. Se še ni zgodilo, da bi kakorkoli šparala. No če bi ne bi bila več moja zdravnica:)

Hvala vam.

torej z zdravnikom, s katerim sem že do sedaj bila pravo bitko za kakšno napotnico bo odslej zanjo še hujša borba… Njegovi odgovori so bili: Saj je ne rabiš, le kaj ti bo spec. saj vse kar on naredi lahko tudi jaz.. Zato sem šla že k dvema samoplačniško in sta mi pomagala. On ali zdravstvo sta pa prišparala.

to ni problem koncesije ampak samega zdravnika. Sicer pa zakaj ne menjaš?

New Report

Close