Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Odstranitev maternice in jajčnika

Odstranitev maternice in jajčnika

pozdravljeni,
stara sem 48 let, ginekologinja me je napotila na odstranitev maternice zaradi mioma ki “hitro” rase in je na mestu ki ga drugače ni mogoče odstraniti kot z odstranitvijo maternice. Pred tremi leti so mi odstranili polip. Pri ultrazvoku sem čutila bolečine ko se je ginekologinja dotikala mioma. Jajčniki so zdravi in mi je ginekologinja predlagala naj se sama odločim ali naj jih dam odstraniti…..težav pri menstruaciji nimam saj krvavitve niso močne razen prva dva dni ostale 3 dni pa normalno….ali naj se sploh odločim za operacijo ? ali naj mi ostranijo vse ali samo maternico?
lep pozdrav,

Za vaše zdravje se morate sami odločiti, ne kdorkoli od nas. In pogovor z gin. – prednosti če vam vzamejo tudi jajčnike ? Slabosti ? – seveda kakršnokoli poseganje v telo ni dobro, to tako že vemo. Kar je potrebno opraviti, pa tako ni kaj spremeniti. Najbrž vam je vsaj delno gin.dala razlago , kako in kaj, če vam odstranijo tudi jajčnike ?
Težko za presodit, saj operacija čaka vas…. Če pa imate več “koristi” od tega da vam jih vzamejo, pa… morda ?
Načeloma pa pretehtajte možnosti z gin.pri ponovnem posvetu – saj zato so tam, da vam morajo pomagati , saj se ja ne odločate če boste kupli beli al črni kruh ..

Pa vse dobro !

New Report

Close