Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Otroci s posebnimi potrebami in dolgotrajno bolni otroci Katere otroke s posebnimi potrebami vključuje kategorija "Otroci s čustvenimi in vedenjskimi motnjami"?

Katere otroke s posebnimi potrebami vključuje kategorija "Otroci s čustvenimi in vedenjskimi motnjami"?

Pozdravljeni,

vljudno prosim za informacijo, katere otroke s posebnimi potrebami vključuje kategorija “Otroci s čustvenimi in vedenjskimi motnjami”? Če gre za otroke z anksioznimi motnjami, depresijo, potravmatsko stresno motnjo, ADHD zakaj ti otroci niso vključeni v kategorijo “dolgotrajno bolni otroci”? Navsezadnje gre tukaj za dolgotrajne bolezni, ki se zdravijo, mar ne?

Spoštovana!

V kolikor veste, da niso vključeni, dajte pobudo Ministrstvu za Zdravje oz. predlagatelju zakona, da naredi popravek in tudi te otroke vključi pod navedeno kategorijo. Njih po prašajte, zakaj niso vključeni, v kolikor niso. Jaz žal pri tem ne morem pomagati. Je veliko stvari, ki niso urejene in se zanje borimo. Je lepo, če se še kdo ☺️. Vas podpiram!

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

Se oproščam, jaz samo delam raziskavo za šolo, sorry, sem mislila, da dobim nekaj informacij tukaj, sem mislil, da vi kaj veste, ker žal ne vem, kako je v resnici, ne morem dajati pobud. Žal očitno tudi informacij tukaj ne dobim.

Lp.,

Anonymous

Tule preberite:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO8083

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

In tule:

SocPed_2011-02_Vesna_Hladnik.pdf – to prilepite v Google in boste našel. In tole tudi: presoja_klasifikacije_ČVM_OM_v_VZ_seminarska_naloga_2018

Obravnave te tematike je ogromno, samo malo je treba iskati.

Pisanega je dovolj… Koliko se uporablja pa vprašajte na kakem Centru za socialno delo. Tam vedo kako si interpretirajo zakon oni in komisija.

Ni dovolj pisati seminarskih, na mladih je, da ste pobudniki sprememb na bolje. Aktivno. Ni lepo očitati. Iz izkušenj žal povem, da je zakon ponavadi žal pisan nejasno zaradi možnosti različnih interpretacij.

Lp

Olga

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.
Objava čaka odobritev

New Report

Close