Najdi forum

Motnje pozornosti in koncentracije

Otrok ima, kot sem že navedla v naslovu, motnje z pozornostjo in koncentracijo. Trenutno je v 6 razredu OŠ, ocene so večinoma 4 in 5, občasno kakšna 3, tudi 2 je že padla. Je sposoben, brihten, nerad se uči, rabi “priganjanje”. Doma znanje pokaže, pri pisnem delu v šoli, pa je ocena slabša. Ustna ocenjevanja so po večini vredu. Bili smo pri psihologu in psihiatru, za zdravila se nismo odločili. Pripada mu odločba z Zavoda za šolstvo. Sedaj sem v dilemi, saj s tem ko bo odločba izdana, otrok dobi “status” otroka s posebnimi potrebami. Dejansko to ni, rabi edino nekoga, da ga vodi. Doma občasno dobi pomoč, stalno pa res ne( zaposlitev, poleg tega pa vsega tudi sama ne znam). Problem je, ker imajo odločbe otroci z slabimi ocenami, moj otrok ima večino 4 in 5, tu pa tam 3. Vem, da je sposoben za 4 oz. 5, se pa premalo potrudi, saj mu koncentracija hitro pade. Nevem kaj ta odločitev pomeni za v naprej. Ne bi rada, da bo odločba kakršnakoli ovira za naprej. Prosim za pomoč starše..hvala, lp.

New Report

Close