Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Otroci s posebnimi potrebami in dolgotrajno bolni otroci Dodatni dopust za dolgotrajno bolane otroke – staršem, ki so zaposleni v državni upravi

Dodatni dopust za dolgotrajno bolane otroke – staršem, ki so zaposleni v državni upravi

Pozdravljeni,

prebrala sem vse prejšnje objave na to temo in ugotovila, da je praksa popolnoma različna. Zanima pa me, ali je dobil kdo dodatni dopust na podlagi odločbe CSD za dodatek za nego otroka, ki spada med dolgotrajno bolne otroke, in da je starš zaposlen v državni upravi (upravne enote, ministrstva, organi v sestavi ministrstva, policija…). Ker je otrok star 17 let, za preglede niti spremstva ne dobim več. Preglede imamo na dva meseca, za kar si je potrebno prihraniti redni letni dopust. Dodatni dopust mi ne pripada, ker se pri odmeti dopusta za zaposlene v državni upravi uporablja Zakon o delavcih v državnih organih in ne Zakon o delovnih razmerjih.
Za odgovore in vaše izkušnje se vam najlepše zahvaljujem.

Sem upala, da vam bo odgovril kakšen starš z izkušnjami. V kolikor imate odločbo CSD, vam pripada dodatni dopust. Zakon o delovnih razmerjih je osnova.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Pozdravljeni,
Me zanima, ali ste prejeli dodatne dni dopusta za nego otroka s posebnimi potrebami. Tudi sama čakam odločbo csd in mi je delodajalec že vnaprej rekel, da so za JU drugačni pogoji…. žalostno…
lp Alja

Meni so v službi po pravilniku dodelili dodatne dni na osnovi odločbe CSD, a so mi potem te dni v isti odločbi tudi porezali, ker imamo določen nek maksimum dodatnih dni. Tako da v praksi nisem dobila nič, razen občutka, da se nekdo dela norca iz mene.

Se pa še nisem imela časa poglobiti v predpise, da bi videla, ali so mi to naredili upravičeno ali ne in na osnovi katerih predpisov, državnih ali internih našega ministrstva. Zato imena ministrstva tu ne bom izpostavljala.

Pozdravljene,
jaz sicer ne vem kakšno imate vi odločbo od CSD, jaz imam za sina odločbo o usmeritvi (dodatni strokovni pomoči) in so mi v JU dali dodatnih 5 dni dopusta za otroka (diagnoza otroka je dolgotrajno bolan otrok).

Naša ima več diagnoz, ena od njih je tudi dolgotrajno bolan otrok. A pri nas je maksimum števila dni dopusta 35 in ne glede na karkoli več kot toliko ne moreš imeti.

New Report

Close