Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

"Pravi" moški odpravi ženske dvome

Default avatar

Matkic

Goldfish je napisal/a:
Svet je res krivičen:). Ali ženske, ki živimo v njem?:) Matkic, popolnosti ni. Če med nami ne bi bilo razlik, potem ne bi bilo zanimivo. Teh 7 let ti podarim, pa še kakšno žensko "stvar", boš potem povedal ali je bil bog pravičen pri dodeljevanju nalog, obveznosti, talentov itd. :))).
Ne počuti se ogroženega, poglej koliko princesk je okoli tebe, samo približati se jim moraš:).
haha kako lepo... a tukaj pa razlike morajo bit .... tipično....

zakaj pa želite ''popolnost'' pri enakovrednosti?

A tam pa popolnost mora bit?

Ker... vam tako paše...

trololol
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren
Default avatar

Goldfish

Special edition je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Po moje so moški veliko bolj rojeni za okolje s partnerko, ki nadomešča njihovo mamico in pelje njihov razvoj naprej. Moški brez ženske se zapije, pade v depresijo, išče napake na sebi in sprašuje boga, zakaj ravno on.
Moški, ki so taki, gredo še vedno v razmerje z vami in prenašajo vaše kaprice. In ja, taki s ezapijejo, ko jih zapustite.

Moškim, ki niso taki, pa ni treba. Eni ne potrebujemo nobene rezervne mamice. In nismo nič zapiti, niti kaj podobnega. Mogoče bi bil čas, da postaneš manj domišljava in pogledaš resnici v oči.

Nam mati narava nič ne narekuje, da bi morali kakšnega froca nardit.Je lajf čist kul tud brez tega..
Kakor komu paše. Ti si se sprijaznil, da lahko živiš naprej.
Default avatar

Goldfish

Matkic je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Svet je res krivičen:). Ali ženske, ki živimo v njem?:) Matkic, popolnosti ni. Če med nami ne bi bilo razlik, potem ne bi bilo zanimivo. Teh 7 let ti podarim, pa še kakšno žensko "stvar", boš potem povedal ali je bil bog pravičen pri dodeljevanju nalog, obveznosti, talentov itd. :))).
Ne počuti se ogroženega, poglej koliko princesk je okoli tebe, samo približati se jim moraš:).
haha kako lepo... a tukaj pa razlike morajo bit .... tipično....

zakaj pa želite ''popolnost'' pri enakovrednosti?

A tam pa popolnost mora bit?

Ker... vam tako paše...

trololol
Popolnosti ni, tako kot ni ekvivalentnosti čisto za vsako situacijo. Ženske prispevamo nek svoj pridih, moški pravtako svojega. A oboji si želimo spoštovanja.
Default avatar

Goldfish

Special edition je napisal/a:
Mogoče bi bil čas, da postaneš manj domišljava in pogledaš resnici v oči..
Domišljava sem, ker razmišljam drugače? Nauči se poslušati, saj ni treba da se strinjaš z drugimi. Kaj je resnica? Je moja resnica manj vredna od tvoje? Te boli, če poslušaš drugačne resnice, v katere ne verjameš? V partnerstvu se najdejo tudi različni odtenki resnic, ki oblikujejo, dopolnjujejo, gradijo odnos med dvema. Kdor ni pripravljen ničesar sprejeti, tudi dati ne more.
Default avatar

Dater

Ajoj, Goldfish, mene si nasla za ispostavljat kot primer ciste nesrece in neprimernost za zenske potrebe, lol. Mene neprilagojenega, a ne? lol. Ki se imam se veliko za nauciti, da bom kompatibilen z moderno punco, polno vere v enakost, kadar ji ustreza, sicer pa vere v kavalirstvo moskega, ker je pac moski, lol, kar podrazumeva prenasanje kapric, cakanje po potrebi, placevanje, vodenje, ko vam ni za vodit, sicer pa enakovrednost, ki to ni. Pa kaj bi dolgovezil. Sem ze vse dosti bolje napisano probral. ;)

Ce se je kdo prilagodil na moderne zenske, sem se jaz. Na moderni zenski pa je, da se prilagodi na prilagojenega, ce si ga zeli zadrzati. Ali pa jo posljem na levo-krug, v smeri proti Markotu. ;)
Default avatar

Goldfish

Dater je napisal/a:
Ajoj, Goldfish, mene si nasla za ispostavljat kot primer ciste nesrece in neprimernost za zenske potrebe, lol. Mene neprilagojenega, a ne? lol. Ki se imam se veliko za nauciti, da bom kompatibilen z moderno punco, polno vere v enakost, kadar ji ustreza, sicer pa vere v kavalirstvo moskega, ker je pac moski, lol, kar podrazumeva prenasanje kapric, cakanje po potrebi, placevanje, vodenje, ko vam ni za vodit, sicer pa enakovrednost, ki to ni. Pa kaj bi dolgovezil. Sem ze vse dosti bolje napisano probral. ;)

Ce se je kdo prilagodil na moderne zenske, sem se jaz. Na moderni zenski pa je, da se prilagodi na prilagojenega, ce si ga zeli zadrzati. Ali pa jo posljem na levo-krug, v smeri proti Markotu. ;)
Torej je emancipacija kriva?:) Tega o čemer pišeš, nisem nikjer govorila. Menim, da imamo vsi svoje kaprice, vprašanje pa je, koliko ima kdo še dobre vere v sebi. Glavni problem se mi zdi omejenost z nekimi stereotipi, ki so postali že javna in edina resnica. Vsi se pogovarjamo o posledicah, nihče pa o tem, kaj zdaj, ko smo se znašli na neki točki? Je to to? Se bomo gledali postrani, s polno zamerami? Pri meni ni vse tako črno-belo. Če bi se mi dogajale same krivice na svetu, bi prvo razčiščevala pri sebi.

Dater, si pomislil, da so to signali, da ti morebiti ženske ne dišijo? Kaj pa moški? Si nad svojo "raso" tudi tako razočaran?:)))) Joke:).
Default avatar

Robi...

Marko je napisal/a:
Robi... je napisal/a:
Marko je napisal/a:
Saj nočejo bit same s sabo. Zastonj si se trudil od tega stavka naprej, ker vse temelji na napačni ideji. :))
Same s sabo res ne. :)
Rade bi bile z moškimi na napačnih idejah. :)
Vsi bi radi neko popolno svobodo in brezpogojno ljubezen, to pa ni možno, ker smo ljudje že v osnovi različni z različnimi interesi.
Saj vem, malo sem se pohecal. S tem pa sem želel povedat, da imajo tudi moški, ki vedno naletijo le na ženske, s takimi idejami, sami podobno oviro. Le da, preden jih spoznamo pri sebi, traja nek določen čas. Temu se pa reče dozorevanje.
Seveda.
Na obeh straneh so podobni vzorci. Od njih pa je odvisno kakšna bo reakcija, ko pride do interakcije. :)
Goldfish je napisal/a:
Vidim le, da je nezadovoljen, torej nekaj ne štima:))). Zakaj podrejati? Morda se ni še naučil poslušati in slišati.
Samo To ? Pri tebi nisem navajen skromnosti. :)
Nisi pozabila dodati še "upoštevati" ? :))
Default avatar

Goldfish

Robi... je napisal/a:
Marko je napisal/a:
Robi... je napisal/a:
Same s sabo res ne. :)
Rade bi bile z moškimi na napačnih idejah. :)
Vsi bi radi neko popolno svobodo in brezpogojno ljubezen, to pa ni možno, ker smo ljudje že v osnovi različni z različnimi interesi.
Saj vem, malo sem se pohecal. S tem pa sem želel povedat, da imajo tudi moški, ki vedno naletijo le na ženske, s takimi idejami, sami podobno oviro. Le da, preden jih spoznamo pri sebi, traja nek določen čas. Temu se pa reče dozorevanje.
Seveda.
Na obeh straneh so podobni vzorci. Od njih pa je odvisno kakšna bo reakcija, ko pride do interakcije. :)
Goldfish je napisal/a:
Vidim le, da je nezadovoljen, torej nekaj ne štima:))). Zakaj podrejati? Morda se ni še naučil poslušati in slišati.
Samo To ? Pri tebi nisem navajen skromnosti. :)
Nisi pozabila dodati še "upoštevati" ? :))
Robi, moj nasvet (posebej zate)...pejt spat:))).
Default avatar

Robi...

Goldfish je napisal/a:
Da, "draga"...Bom upošteval tvoj nasvet. :)
Default avatar

Goldfish

Robi... je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Ti si že "adaptiran":)).
Default avatar

Dater

O, zenske mi ze disite. Samo ne za (vse) tisto kar bi ve. ;)

Nic se ne rabimo postrani gledati. :)
Jaz sem se na vas prilagodil. Ne le z besedo. Predvsem z dejanji. Obnasanjem. Zivljenskim slogom. Ve pa po zelji.
Ene me boste postreni gledale. Ni problema. K sreci niste edine. :)
Druge bodo iluzorno od mene pricakovale obnasanje moskega brez izbire. In se cudile, ko v roku keks postanejo bivse preden uspejo postati sedanje.
Tiste, ki imajo realne sanse, pa so se pred mano spoznale, da moskega, kot sem jaz, ne gre podrejati. In, ce zeli enakost, super, tudi jaz sem za to. Vendar naj dobro premisli, ce mi jo je tudi sama sposobna dati. ;)

Sploh pa, jaz bi rekel, da so neprilagojeni odpiraci tem "ni samskih (ki me hocejo)", itd, kot pa tisti, ki se nam ne zdi vredno "prodati" eni, zato jih imamo dosti...
Default avatar

Dater

Goldfish je napisal/a:
Robi... je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
V adaptacijo Robija in Markota nihce ne dvomi. Naj kar uzivajo, lol. Samo enim tega res ni treba... lol
Default avatar

Goldfish

Dater je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Robi... je napisal/a:
V adaptacijo Robija in Markota nihce ne dvomi. Naj kar uzivajo, lol. Samo enim tega res ni treba... lol
Meni se ne zdi nič narobe, če si dva prideta nasproti in iščeta stvari, ki povezujejo. Tudi ne vem, zakaj bi bilo podcenjujoče se prilagoditi, prevzeti dobre lastnosti drugih, ki jih morda do sedaj nisi poznal. Izhajaš iz dobrega in delaš v smeri, ko tudi sam deliš dobro. Ko pridejo oblaki in dež, pa skupaj čepita pod marelo in se predajata novim izzivom:). Odvisno, kako se lotiš in sprejmeš vse te spremembe, ki jih naši dedje in babice niso doživeli v tolikšni meri:)).
Default avatar

sergo

včasih imam občutek, da ženske ne iščete zgolj moških. iščete t.i. "prave" moške. pa ne samo to. zdi se mi, da iščete že kar NADČLOVEKA, NADMOŠKEGA.... joj joj.... pa dejmo mal skromnosti pokazat no.
Default avatar

Goldfish

sergo je napisal/a:
včasih imam občutek, da ženske ne iščete zgolj moških. iščete t.i. "prave" moške. pa ne samo to. zdi se mi, da iščete že kar NADČLOVEKA, NADMOŠKEGA.... joj joj.... pa dejmo mal skromnosti pokazat no.
Vsaki ladji ni treba pripluti v pristan, a ne:))). Spet odvisno od človeka. Nekateri se sprijaznijo z vsakim in z vsem, drugi iščejo srednjo pot, spet tretji pa zahtevajo sposobnosti, ki še niso bile odkrite pri nobenem spolu:). Ni recepta, zagovarjam to, da vsak sledi sebi in predvsem, da se prepusti ter uživa v življenju.
Default avatar

Dater

Goldfish je napisal/a:
Dater je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Meni se ne zdi nič narobe, če si dva prideta nasproti in iščeta stvari, ki povezujejo. Tudi ne vem, zakaj bi bilo podcenjujoče se prilagoditi, prevzeti dobre lastnosti drugih, ki jih morda do sedaj nisi poznal. Izhajaš iz dobrega in delaš v smeri, ko tudi sam deliš dobro. Ko pridejo oblaki in dež, pa skupaj čepita pod marelo in se predajata novim izzivom:). Odvisno, kako se lotiš in sprejmeš vse te spremembe, ki jih naši dedje in babice niso doživeli v tolikšni meri:)).
Imas prav. Za njiju je cist cool.
Not only they don't know any better. They couldn't have it any other way anyhow, even if they wanted.

Ampak meni pa tega res ni tega, v taksni obliki. Aranzma bo moral biti bolj privlacen, da me bo zamikal... ;)
Default avatar

Goldfish

Dater je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:
Dater je napisal/a:
Not only they don't know any better. They couldn't have it any other way anyhow, even if they wanted.

Ampak meni pa tega res ni tega, v taksni obliki. Aranzma bo moral biti bolj privlacen, da me bo zamikal... ;)
Če je nekdo srečen, zakaj bi mu kdorkoli jemal to srečo? Saj vendar razumeš poanto, da smo si različni in zato vstopamo v različne odnose. Čutim kanček ljubosumja (itak ne boš priznal), ker so ljudje lahko zahtevni in srečni:). Torej se da in tebe nekje tam čaka t.i. aranžma po tvoji meri:)). Samo glej, da boš tudi njo zamikal:).
Default avatar

Dater

Goldfish je napisal/a:
Dater je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Če je nekdo srečen, zakaj bi mu kdorkoli jemal to srečo? Saj vendar razumeš poanto, da smo si različni in zato vstopamo v različne odnose. Čutim kanček ljubosumja (itak ne boš priznal), ker so ljudje lahko zahtevni in srečni:). Torej se da in tebe nekje tam čaka t.i. aranžma po tvoji meri:)). Samo glej, da boš tudi njo zamikal:).
Ves, da je med Markoti in Robiji tega sveta tudi bolj srecnih in zadovoljnih od mene. Ali sta to tudo onadva pa ne vem.

Seveda smo si razlicni. Predvsem pa smo se prilagodili na svojo realnost. Njuno zivljenje je odsev njune prilagoditve, moje pa moje. In k sreci se ne eni ne drugi kaj ekstra nad svojo izbiro (se) ne pritozujemo.

Recimo, da ona, kot oddana, naj vec ne bi bila toliko zanimiva samskim, ki pa se nad svojim statusom pritozujejo, odpirajo teme, kje, kako, itd. Jaz sem recimo se na trgu, na nek minimalen nacin, in kar pravim je, ne bi, hvala, v aranzma Robija ali Markota.
Default avatar

Special edition

Kot je razvidno, ženske še vedno igrajo na karto "vi moški nas rabite, da vam igramo rezervno mamico". Ta logika pri 70 % moških mogoče celo gre skoz. Jaz želim ženskam pojasniti, zakaj prihaja njihova emancipirana samopodoba v nasprotje sama s sabo pri zahtevah po odločnem samcu. Če jaz en bi imel prav, ta tema ne bi obstajala in podobne teme tudi ne.

Ampak zaenkrat je % povprečnih lolekov še tako visok, da se z atipičnimi moškimi ženskam ni treba ubadati. Je pa dobro, da vzamejo v zakup obstoj skupin, ki sem jih naštekl in predvsem dejstvo, da odločen dec ne rabi nujno stalno iste babe poleg sebe.
Default avatar

Marko

Dater je napisal/a:
Sploh pa, jaz bi rekel, da so neprilagojeni odpiraci tem "ni samskih (ki me hocejo)", itd, kot pa tisti, ki se nam ne zdi vredno "prodati" eni, zato jih imamo dosti...
Obojni imate eno skupno lastnost, to je jamranje nad ženskami, kako so "prezahtevne". ;)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345