Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja zavarovanje avtomobila

zavarovanje avtomobila

Ali je ob nakupu avtomobila nujno potrebno zavarovati za dobo do naslednjega tehničnega pregleda (oz do podaljšanja prometnega dovoljenja za leto, ko avto nima tehničnega pregleda)?
Na Triglavu namreč trdijo, da je tako določeno z zakonom, po drugi strani pa na Generali izdajo zavarovalno polico za 14 dni ali 1 mesec.

Sprašujem informativno, ko smo prodajali avto, smo se dogovrili, da ne bi dvigovali cestnin, da novi lastnik samo nanovo zavaruje, da mi lahko dvignemo preostanek zavarovanja, pa nam na zavarovalnici niso hoteli vrniti denarja, ker je bila nova polica sklenjena za 14 dni, do tehničnega pregleda pa je bilo še okoli pol leta. Zadevo smo sicer potem rešili ugodno, rad bi le vedel, na kateri zavarovalnici imajo prav, predvsem zaradi mnenja o zavarovalnici.

Če prodate svoje vozilo,mora novi lastnik zavarovati vozilo,ni pa določeno,za kakšno dobo.Zavarovanje lahko sklene tudi za par dni,če tako želi.Z kopijo zavarovalne police ali odjavljenega prometnega dovoljenja -novega lastnika pa je omogočen prenos bonifikacije na drugo vozilo,katerega želite registrirati.Bo v redu?
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni

Mene pa zanima sledeče….dala sem zavarovati avto za pol leta….do tehničnega.Imam že enega ki ima mašino 1.4,ta ima pa 1.1 in zavarovanje za pol leta znaša 200 evrov.To mi ni jasno….tudi cestnina je okoli 60 evrov za pol leta…Zdi se mi čudno,da skoraj ni razlike med večjo in dosti manjšo mašino 1.4 in 1.1,za pol leta in eno leto….je to možno????

Da,to je čisto možno,odvisno je tudi od bonusa in pa od prostornine motorja.Lep pozdrav Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close