Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja totalna škoda avtomobila

totalna škoda avtomobila

Pozdravljeni

Potrebujem informacijo. Torej, udeležena sem bila v prometni nesreči, voznik drugega avtomobila se mi je zaletel odzadaj, krivda je izključno njegova, to je vse urejeno… Zavarovalniški cenilec je ocenil totalko, na zapisniku piše: obračun totalne škode, vozilo je v celoti poškodovano, airbagi in podvozje tudi. Zdaj pa me zanima,kako bodo oni obračunali vrednost vozila- je to po eurotaxu in bom torej dobila toliko, kot bi bil avto vreden dan pred nesrečo po eurotaxu minus dobri deli ali naj pričakujem celo kaj manj??? Avto je bil star 3 leta.

Hvala in lep pozdrav

Kadar vrednost popravila poškodovanega vozila preseže 60%vrednosti vozila po eurotax katalogu,zavarovalnica prizna ekonomsko totalko.Ostane vam tudi avtomobil,katerega lahko prodate.
se pravi,tisti znesek,katerega vam s poravnavo prizna zavarovalnica ter vrednost razbitine bi moralo zadoščati,da na trgu kupite takšen avtomobil,kot ste ga posedovali pred nesrečo.Pa tudi za eventuelne poškodbe,katere ste utrpeli v nesreči ste upravičena do odškodnine.
Če pa potrebujete pomoč,pa le napišite.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close