Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja RAZLIKA KASKO ZA VRAČILO

RAZLIKA KASKO ZA VRAČILO

Prosim za pomoč: prodala sem svoj avto, ki je bil zavarovan kasko do konca septembra 2006. ker sem ga prodala aprila 2006 bi rada razliko zavarovanja nazaj, a se zatika pri dokumentih. Kaj resnično potrebujem, da lahko uveljavljam razliko za vračilo : imam novo kasko polico novega kupca, kupoprodajno pogodbo, staro original polico obveznega in kasko zavarovanja. Zavarovalnica pa od mene želi še fotokopijo zelene karte (čeprav se za tistih 1000 sit nisem sekirala) kopijo obv. police novega kupca in kopijo prometnega dovoljenja!! Koliko je takih pametnjakovičev, da si vse to kopirajo kadar avto prodajo??? ali je res vse to potrebno??
Pa še to, ali se vračilo računa od dneva prodaje avta, ali od dneva nove police ali od dneva ko se jaz imam čas z njimi prerekat?

Hvala. lep sončen dan vsem želim.

Kolikor jaz vem, z dnem prodaje vozila preneha veljati kasko zavarovanje.In če govorimo samo o vračilu kasko zavarovanja, potem potrebujete samo kupoprodajno pogodbo.
Če pa zahtevate tudi vračilo obv.zavarovanja pa morate imeti tudi ftk. police novega lastnika.
Zelena karta ni potrebna.
Lep pozdrav
Tanja R.

New Report

Close